BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14.Uluslararası MEB Robot Yarışması Başlıyor

14.Uluslararası MEB Robot Yarışması Başlıyor

Dünyada ve ülkemizde görülen Covid -19 salgını nedeniyle ertelen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, bu yıl 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa'da GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde " Göbeklitepe " teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında "sloganıyla Covid-19 salgını nedeniyle ulusal düzeyde,seyirciler asgari seviyede tutularak veya seyircisiz 12 kategoride yapılacak.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ACROME Robotik Mekatronik Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde yarışmanın ortaya çıkardığı rekabet duygusu ile öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak üzere en yoğun katılımın olduğu Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası olmak üzere 6 kategoride https://riders.ai platformu üzerinden bu yıl ilk defa Sanal Robot Yarışması ile ön eleme yapılacak. 

Ortaokul ve dengi okullar, liseler ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği 14.Uluslararası MEB Robot Yarışması'na https://robot.meb.gov.tr adresinden başvuru yapılabilir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.