BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütünün tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara ve caddelere akın eden Aziz Milletimizin kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir.  

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden Milletimizin verdiği bu sınav ve günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri bütün dünya tarafından gıpta ile izlenmiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir ve bütün olacağız. Birlikte demokrasimize güç verecek, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve Asil Milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleden asla taviz vermeyecektir. 

Milli Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde tüm paydaşlarımızla birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü hepbirlikte kutlayacağız. Tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, okul idarecilerimiz, velilerimizle bir olarak ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğine gölge düşürecek, vatandaşlar arasında fitne-fesat tohumları atacak her türlü oluşuma karşı ilkeli ve güçlü duruş sergilemeye devam edeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'i, tüm demokrasi şehitlerimizi ve Bedir'den Malazgirt'e, Çanakkale'den Büyük Taarruz'a ve 15 Temmuz'dan günümüze kadar şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyorum.

Çetin KEREN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.