BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2-Proje Tabanlı Çalışmalar

2-Proje Tabanlı Çalışmalar

2. PROJE TABANLI ÇALIŞMALAR

2.1 Okul Müdürlükleri tarafından 2020 - 2021 Eğitim - Öğretim yılı içerisinde yüz yüze/çevrimiçi ortamda proje tabanlı çalışma faaliyetlerini gerçekleştirecek olan proje ekipleri oluşturulur.

2.2 İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ile okul/kurumlar tarafından her eğitimöğretim yılında proje programları (Erasmus+, eTwinning, TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası projeler) hakkında yüz yüze/çevrimiçi bilgilendirme toplantıları, çalıştaylar ve eğitimler düzenlenir.

2.3 İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ile okul/kurumlar tarafından STK'lar ve üniversiteler ile işbirliği yapılarak öğrencilere yönelik çevrimiçi bilgilendirme toplantıları ve çalıştaylar düzenlenir.

2.4 Öğretim yılı sonunda İl Proje Hazırlama ve Teknik Ekibi tarafından "Balıkesir Yüz yüze/Uzaktan Öğrenme Şenliği" yapılarak ilimizde yapılan başarılı projelerin sergilenmesi sağlanır.

2.5 İl Proje Yürütme Kurulu her ay belirleyeceği bir ilçede İlçe Proje Yürütme Kurulu ile yüz yüze/çevrimiçi toplantı düzenler ve ilçe genelinde yapılan proje tabanlı çalışmaları inceler.

2.6 Yönetici, öğretmenlerin mesleki ve dil yeterlikleri ile öğrencilerin işbaşı eğitimleri ve yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yurtdışı hareketlilik projeleri hazırlanır.

2.7 Öğrencilerin, yükseköğretim kurumları tarafından düzenlenen yüz yüze/çevrimiçi bilimsel etkinliklere katılımı teşvik edilir.

2.8 İlimizdeki özel okullar ile resmî okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak için ortak proje ve platformlar oluşturulur.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.