BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4-Yenilikçi Eğitim - Öğretim Ortamları ve Tasarım Beceri Atölyeleri Alanındaki Çalışmalar

4-Yenilikçi Eğitim - Öğretim Ortamları ve Tasarım Beceri Atölyeleri Alanındaki Çalışmalar

4. YENİLİKÇİ EĞİTİM ? ÖĞRETİM ORTAMLARI VE TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ ALANINDAKİ ÇALIŞMALAR

4.1 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnşaat ? Emlak Şube Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından uygun görülen okullara Tasarım Beceri Atölyeleri oluşturulmasına yönelik çalışmalar İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve okul müdürlükleri işbirliğiyle yüz yüze/çevrimiçi yürütülür. Bu kapsamda, her türlü yerel destek, kamu ve özel kurum, meslek odası ve hayırsever katkıları temin edilir.

4.2 Tasarım ve Beceri Atölyeleri ve/veya Yenilikçi Eğitim Ortamı oluşturan okulların yaptığı çalışmalar yılsonunda düzenlenecek olan yüz yüze/çevrimiçi yolla fuar/festivalde sergilenir.

4.3 Avrupa Okul Ağı kapsamında Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü tarafından uygun görülen okullara yenilikçi eğitim ? öğretim ortamları oluşturmasına yönelik çalışmalar okul müdürlükleri ile işbirliği içinde yüz yüze/çevrimiçi ortamda yürütülür.

4.4 İl Proje Hazırlama ve Teknik Ekibi tarafından yenilikçi eğitim ? öğretim ortamlarının amacına uygun kullanılmasına yönelik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar ve pedagojik yöntemler ile ilgili çevrimiçi eğitimler, bu alanda çalışma yapan / yapacak okullara verilir.

4.5 İl Proje Hazırlama ve Teknik Ekibi tarafından yenilikçi eğitim ? öğretim ortamlarını oluşturan okullara, Avrupa Okul Ağı üzerinden akreditasyon almaya yönelik yüz yüze/çevrimiçi bilgilendirme ve rehberlik çalışmaları yapılır.

4.6 2020-2021 eğitim-öğretim yılında İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri koordinesinde yerel, bölgesel aktörlerin, hayırsever ve iş adamlarımızın destekleri ile 50 okulumuzda Tasarım Beceri Atölyelerinin kurulması hedeflenmektedir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.