BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemini Etkili ve Verimli Kullanmaya Yönelik Çalışmalar

5. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemini Etkili ve Verimli Kullanmaya Yönelik Çalışmalar

5. EĞİTİM BİLİŞİM AĞI (EBA) SİSTEMİNİ ETKİLİ VE VERİMLİ KULLANMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

5.1. Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ile okul/kurumlar tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminin daha etkili ve verimli kullanmalarını sağlamak amacıyla yüz yüze/çevrimiçi ortamda yönetici, öğretmen ve öğrencilere yönelik seminer ve kurslar düzenlenir.

5.2. Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce kurulacak olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) İçerik Üretme Komisyonu koordinatörlüğünde her sınıf kademesinde öğrencilere yönelik EBA içerikleri, öğretmenler tarafından üretilir.

5.3. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminin velilere tanıtımı için İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve okul/kurum müdürlükleri tarafından videolar hazırlanır.

5.4. Öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemini daha etkili kullanmaları için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve okul/kurum müdürlükleri tarafından yarışmalar düzenlenir.

5.5. Okul/kurum müdürlükleri tarafından aile ile etkileşimi arttırmak ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminin etkili kullanımı sağlamak amacıyla "Ailemle EBA Saatleri" isimli etkinlik gerçekleştirilir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.