BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

6 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

Bugün 6 Eylül 2019 Bundan 97 yıl önce Balıkesir'imizde gezen düşman, milletimizin üstün mücadelesi sayesinde arkasına bakmadan kaçmıştır. Şu anda toprak diyerek bastığımız bu yerlerde, sayısız vatan evladımız ŞEHİT olmuştur. 

Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek, gösterdikleri kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmak ve beraberliği güçlendirmek için yaşanan olayları hafızalarda daima canlı tutulması gerekmektedir. Tarihimize baktığımızda birçok zafer kazanmış olan Türk Milleti'nin evlatları olarak özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda 97 yıldır aynı coşkuyla hürriyetimizi kutlamaktan onur duyuyoruz. 6 Eylül 1922 ve öncesinde yaşanılanlar bu toprakların kolay vatan olmadığının en açık kanıtıdır. 
Bu topraklarda yazılan kahramanlık destanını unutturmamak, gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir.

97 yıl önce huduttan hududa koşarak can verme sırrına erenlerle, tarihin dilinden düşmeyecek bir destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum.

Tüm hemşerilerimin milli dayanışma ve bütünleşmeyi en güzel şekilde ortaya koyduğumuz, tek amaçta birleşerek ulusal onurumuzu koruma sevincini yaşadığımız, Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluş gününü büyük bir gururla kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                     İbrahim ÇELİK

                                                                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürüaltieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.