BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıflar I.Dönem Ortak Sınavları Değerlendirme Toplantısı

23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak 8. Sınıf I.Dönem Ortak Sınavları toplantısı yapıldı
8. Sınıflar I.Dönem Ortak Sınavları Değerlendirme Toplantısı

Müdürlüğümüz bünyesinde 13 İlçe Merkezi ve 16 mahalle olmak üzere 29 Kurumda yapılacak olan 8. Sınıf I.Dönem Ortak Sınavları toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nevzat İNAL ve kurum müdürleri katıldı.

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK; "Sınavlarda bizim için öncelik sınav güvenliği, tüm arkadaşlarım bu konuda hassasiyetle hareket ederek gerekli önlemleri alacaklar. Biz bu ekibimizle sınavların tüm okullarımızda sorunsuz bir şekilde yapılması için hep birlikte çalışacağız. Değerli arkadaşlar öğrencilerimizin sınavda kitapçık türünü doğru kodlamaları büyük önem taşıyor. Görevli öğretmenlerimiz bu konuda daha dikkatli davranarak kontrollerini yapacaklar. Milli Eğitim Bakanlığımızın tüm kademelerinde çalışan hiçbir arkadaşımız bu sınavlarda tek bir öğrencimizin dahi mağdur olmasını istemez. Ancak alandaki öğretmenlerimiz bu konuda ciddiyetle ve hassasiyetle görev yapacaklar. Okullarımızda da bu konuda bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. 

Değerli arkadaşlar çocuklarımız bize emanet, onları mümkün olduğunca sınav stresinden uzaklaştıralım. Velilerimize de bu konuda telkinlerde bulunalım. Öğretmenlerimiz velilerimizin stresini çocuklara yansıtmamaları için ayrıca çalışmalar yürütüyorlar. Bu sınavın okuldaki diğer yazılı sınavlardan hiçbir farkı yok. Sınav günü için öğrencilerimiz diğer günlerde okula geldikleri gibi gelecekler. Heyecan ve stres duyulacak bir ortam yok. Tüm öğretmenlerimize, kurum müdürlerime ve personelime sınavlar konusunda yürüttükleri gayretli çalışmalar için özellikle teşekkür ediyorum." dedi.

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat İNAL, tüm kurum müdürlerine sınavın başarılı ve güvenli bir şekilde tamamlanması için gerekli önlemleri alması gerektini ifade etti. Tüm kurumlarımızda sınavda görevli personelin yapacakları çalışmaları sınav öncesi toplantıda incelemeleri gerekmektedir. Sınavlarda görevlendirilen öğretmen dağılımı ve sınav günün koordinasyonu için yapılması gerekenler anlatılarak toplantı sonlandırıldı.

Ortak sınavlar e-klavuza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_10/07062150_20162017retimylortaksnavlareklavuzu.pdf

Sınav Görevlilerin Dikkat Edeceği Hususlar için TIKLAYINIZ

 

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.