BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Altıeylül Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz;

Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS) sonuçları açıklandı. Öncelikle tüm öğrencilerimize almış oldukları puanların hayırlı olmasını diliyor, hedefledikleri okullara yerleştirilmelerini temenni ediyorum. Altıeylül İlçemiz bir değere daha sahip oluyor. Altıeylül Fen Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında eğitime başlıyor. Altıeylül Fen Lisesi binası inşaat süreci tamamlanmış olup donatım malzemeleri yerleştirme sürecindedir. Binamızın bahçe dizaynı yapılmakta ve son hazırlıklar tamamlanmaktadır. Çocuklarımızı en iyi şekilde üst öğrenimlerine hazırlayacak ilçemiz ve ilimiz için büyük bir kazanım olan Altıeylül Fen Lisemizin tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, okulumuzun kuruluş sürecinde görev alan Altıeylül Fen Lisesi Müdürümüz Dr. Yusuf Sezer Sevinç'e değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Çetin Keren
İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

2022 YILI MERKEZİ SINAV PUANI İLE ÖĞRENCİ ALAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI TERCİH REHBERİ

2022 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlere rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları paylaşıldı. Öğrencilere kolaylık sağlamak için tercih rehberleri de hazırlandı.

Kontenjan tablolarının yanı sıra 2021'de söz konusu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini, okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

Ayrıca yerel yerleştirme kapsamında sınavsız öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tabloları da açıklandı.

Tercih rehberlerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir. 

"2022 YILI MERKEZİ SINAV PUANI İLE ÖĞRENCİ ALAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI TERCİH REHBERİ" için tıklayınız. "2022 YEREL YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ" için tıklayınız.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.