BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Fen lisesi Öğrencilerimiz TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda Başarılarıyla Gururlandırdı

Altıeylül Fen lisesi Öğrencilerimiz TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda Başarılarıyla Gururlandırdı

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda elde ettikleri başarılarla gurur kaynağımız olan Balıkesir'imizin genç bilim insanları Altıeylül Fen Lisesi öğrencilerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'i ziyaret etti.

Altıeylül Fen Lisesinde Matematik Öğretmenleri Süleyman Emre Başkurt ve Gökhan Güneş'in koordinesinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'na katılım için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Olimpiyatlara katılmak isteyen onlarca öğrenci arasından sınavla seçilenler, İstanbul Üniversitesinde yapılan yarışmalarda madalya kürsüsüne çıktı.

Çeşitli bilim dallarında yarışan öğrencilerimiz, bilgi ve yeteneklerini sergileyerek hem bireysel hem de takım olarak önemli dereceler elde etti. Bu yıl düzenlenen olimpiyatlarda, Matematik alanında üstün performans gösteren gençlerimiz, ulusal arenada ses getirdi.

27 Eylül 2023 günü yapılan sınavla oluşturulan Altıeylül Fen Lisesi Matematik Olimpiyat Takımı, sekiz ay boyunca haftada üç gün boyunca Süleyman Emre Başkurt ve Gökhan Güneş'in rehberliğinde çalışarak hazırlıklarını sürdürdü. Bu yoğun emek ve çalışmanın sonucunda, takım ilk olarak 20 Nisan 2024 tarihinde Türkiye Matematik Yarışması'na katıldı. Bu yarışmada başarılı olan Mert Eren Kaymak, Umut Can Coşkun, Musab Bedirhan Demir ve Yusuf Ali Bozkurt finale kalmayı başardı.

Final müsabakaları 11 Mayıs 2024 tarihinde İzmir Bornova Anadolu Lisesinde yapılarak 12 Mayıs'ta Alfen Matematik Olimpiyat Takımı 16 öğrenciyle Uluslararası Antalya Matematik Olimpiyatları'na katıldı. Yarışmalar sonucunda, 10. sınıf öğrencimiz Mert Eren Kaymak, Uluslararası Antalya Matematik Olimpiyatları'nda gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye Matematik Yarışması'nda ise 9. sınıf öğrencilerimiz Umut Can Coşkun ve Musab Bedirhan Demir gümüş madalya, 10. sınıf öğrencimiz Mert Eren Kaymak ve 9. sınıf öğrencimiz Yusuf Ali Bozkurt bronz madalya kazanarak toplamda 5 madalya ile Balıkesir'e döndü.

Ziyaret esnasında; zorlu değerlendirmeler sonucunda gümüş ve bronz madalyalar kazanan öğrencilerimizin bu başarısı uzun süreli çalışmalarının ve özverilerinin birer ödülü olarak değerlendirildi. Öğrencilerimizin bilimsel bilgi birikimlerini ve yaratıcı düşünme becerilerini kullanarak, hem kendilerine hem de ilimize büyük gurur yaşattığı vurgulandı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, öğrencilerimizin başarılarını tebrik ederek bu başarıların elde edilmesinde özverili çalışmaları ile büyük emeği olan okul müdürümüz Dr. Yusuf Sezer Sevinç'e, tüm öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum dedi.

 

06-06-202406-06-202406-06-2024

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.