BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül İlçe Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi

Altıeylül İlçe Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi

Balıkesir Valiliği himayesinde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce uygulanmakta olan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) Akademik Alanda Uygulanacak Çalışmalar kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi kurumlarda yürütülecek olan ortak ölçme ve değerlendirme uygulamalarının belirlenmesi ve izlenmesi amacıyla Altıeylül İlçe Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu kuruldu.

İlçe Zümre Başkanı öğretmenlerimizin katılımı ile oluşturulan İlçe Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu ilk değerlendirme toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren başkanlığında gerçekleştirildi. Ortaokul düzeyinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşlarından, lise düzeyinde ise Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Felsefe, Biyoloji, Fizik, Kimya,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşlarından ilçe zümre başkanları toplantıya katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, toplantıda yaptığı konuşmasında; "Ortaokul ve ortaöğretim kademesinde bulunan öğrencilerimizin (7.sınıf,8.sınıf, 11.sınıf ve 12. Sınıf ) merkezi sınavlardaki akademik başarılarını arttırmak ve bir üst öğretim kurumuna hazırlanmalarına destek olmak amacıyla Bakanlığımızın sunduğu yardımcı kaynaklardan azami ölçüde tüm öğrencilerimizin istifade etmesini sağlayacak, öğrencilerimizin öğrenci danışmanlığı uygulaması çerçevesinde akademik başarılarının izleme ve değerlendirmesini yapacak ve ayrıca bu yönde ilçe genelinde ortak ölçme ve değerlendirme uygulamaları yürütecek İlçe Zümre Başkanı Öğretmenlerimizin katılımı ile İlçe Ölçme ve Değerlendirme Komisyonumuzu oluşturduk."

Hedefimiz Akademik Başarıyı Daha İleriye Taşımak

"Özellikle ortaokul seviyesinde tüm okullarımızda yakaladığımız akademik başarıyı ilçe olarak daha ileriye taşımak istiyoruz. İlçemizde ortaöğretim kademesi ağırlıklı olarak meslek liselerinden oluşmakta. Biz meslek lisesi öğrencilerimizin de mesleki eğitimlerinin yanında akademik başarılarını artıracak kararlı, izlenebilir, ölçülebilir uygulamalar yapmak istiyoruz. Öncelikle öğrencilerimizin bir hedefi olsun istiyoruz. Öğrencimiz hedefini belirledikten sonra istediği yere ulaşabilmek için planlı ve programlı çalışarak danışman öğretmenleri rehberliğinde kendini tanısın, başarıyı artırmak için eksiklerinin farkına varıp o derslere ve konulara odaklansın istiyoruz. Kesinlikle okul-sınıf-öğrenci kıyaslaması yapmayacağız. Okuldaki öğretmenlerimiz sınav sonuçlarının izlemesini bireysel olarak değerlendirecekler. Ölçme ve Değerlendirme Komisyonumuz bu anlamda İlçe düzeyinde yürüteceği çalışmalar ile akademik başarının artırılmasına büyük katkı sunacaktır. Bu vesile ile özveriyle çalışan tüm eğitim gönüllüsü öğretmenlerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

11-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.