BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül´de Robotik ve Kodlama Öğretmen Eğitimleri

Altıeylül´de Robotik ve Kodlama Öğretmen Eğitimleri

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Altıeylül Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi´nce ortaklaşa yürütülen "Üreten Nesil Gelişen Toplum Projesi" çerçevesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitmenliği Kursu düzenlenecektir.

Üreten Nesil, Gelişen Toplum Projesinin amacı; Altıeylül İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin teknolojik bilgi ve becerilerini arttırmaya katkı sağlamak, mühendislik eğitimine yönlendirmek amacıyla rehberlik yapmak, teknolojinin tüketim boyutundan ziyade üretici olarak farkındalığını artırmak, öğrencilerin kodlama, 3D Tasarım ve modelleme ile robotik faaliyetlerinde onlara rehberlik etmektir.

Ülkemizin 2023 hedeflerinden biri olan bilişimde tüketen değil üreten ülke olma arzusunun yerine getirilmesinde katkı sağlaması, ve öğrencilerimizin teknolojide kullanıcı boyutundan üretici boyutuna geçmelerinde ışık tutması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte 2017 yılının bilişimde gelişim yılı olması sebebiyle eğitim ortamlarına kazandırdığımız donanımlarla öğrencilerimizin bu teknolojik imkânlara ulaşması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında kurulan atölyelerden Şehit Ömer Faruk Bol 3D Tasarım ve Kodlama Atölyesinde Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz tarafından Altıeylül İlçesindeki tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine 12-13-14 Haziran 2017 tarihlerinde Robotik ve Kodlama Eğitimleri verilecektir.  

 

http://www.eba.gov.tr/haber/1496414303  

 

05-06-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.