BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül'den Teknofest'e 27 Proje

Altıeylül'den Teknofest'e 27 Proje

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST)'e  Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı kurumlardan 27 proje ile katılım sağlandı. Kurumlarımızda oluşturulan yarışma takımları ön değerlendirme aşamasını geçerek yarışmada sunacakları projelerini uygulamaya başladılar.

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

İlki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir. İlk yılında 14 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına toplamda 4333 takım, 20 bin genç başvuru yapmıştır. 2019 yılında 19 farklı kategoride teknoloji yarışması düzenlenen yarışmalara 81 il ve 122 ülkeden 17.373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurmuştur. 2020 yılında ise Gaziantep'in ev sahipliğinde 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına 81 il ve 84 ülkeden 20.197 takım, 100 bin genç başvuruda bulunmuştur.

21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilhamla, Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, "Altıeylül olarak TEKNOFEST'e en çok proje gönderen ilçeler arasındayız. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında kendini ifade etme, liderlik, sorumluluk, görev üstlenme, tasarım becerisini geliştirme, özgün ürün ortaya koyma gibi bir kazanımı da bu yarışmalar sayesinde sağlıyoruz. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi yerli ve milli teknoloji hamlesine destek sağlayacak bu büyük adımları için tebrik ediyor yarışmada başarılar diliyorum." dedi.

TEKNOFEST yarışmasına katılmaya hak kazanan projeler

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.