BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artık Okuldayım Projesi

5 Aralık “ Kadın Hakları Günü” için ALGEM’de saat 14:00’te yapılan toplantıya Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai KAFAOĞLU, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK ve Altıeylül Belediye Başkanımızın eşi Didar KAFAOĞLU katıldılar.
Artık Okuldayım Projesi

      Didar KAFAOĞLU toplantı açılışında “Artık Okuldayım” projesini tanıttığı konuşmasında: “% 100 okuyan, üreten Altıeylül için okul çağındaki çocuklarımızın okullaşmasının sağlanması son derece önemlidir. Altıeylül ilçemizde başlayacak olan “Artık Okuldayım” projesi ile ekonomik sebepler ve diğer sebepler nedeniyle okula devam edemeyen çocuklarımızın okullaşmasını sağlayacağız. Artık Okuldayım projesi ile tespiti yapılmış 13’ü Suriyeli çocuk olmak üzere 166 öğrencimiz projemizin hedef kitlesini oluşturmaktadır. Bu çocuklarımızın %70’i kız öğrencilerimizdir. Bu yüzden projemizin iki çarpıcı sloganından biri “ Her gün bir öğrenci okula” diğeri “ Kızım benim servetim okuması herşeyim” olacaktır. Kadınlarımızın en temel haklarından biri şüphesiz eğitim hakkıdır. Altıeylül Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden tabiki destekler alacağız. “Artık Okuldayım” projemiz okuyan, üreten ve ülkesini seven Altıeylül, Balıkesir ve Türkiye’miz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

     Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK’te yaptığı konuşmasında: “Biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın değerler eğitimi yönünde de zihinlerine ve gönüllerine dokunuyoruz. Çünkü sadece diploma ve akademik başarı her şey olsaydı bugün 15 Temmuz sürecini yaşamış olmazdık. İşte bu 15 Temmuz sürecinde bizi hançerleyen bu hainlerin her birinin akademik alanda diplomaları vardı. İşte onun için önceliği biz değerler eğitimine veriyoruz. Bu sebeple eğitim öğretimde kalitenin arttırılması ve öğrenci devamlılığın sağlanması hedeflerimiz içinde öncelikli bir yere sahiptir. Eğitim öğretim için bu denli önem arz eden“Artık Okuldayım” projesini ilçemize kazandıran ayrıca Müdürlüğümüzce 3 yıldır “6 Eylül 6 Proje” sloganıyla yürüttüğümüz projelerde de desteklerini esirgemeyen Altıeylül Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

     Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai KAFAOĞLU’da yaptığı konuşmasında: “ Bayanlar bize göre daha avantajlılar. Bizim giremediğimiz yerlere girebiliyorlar, bizim ulaşamadığımız noktalara ulaşabiliyorlar. “Artık Okuldayım” projesi bu maksatla geliştirildi ve eşim Didar Hanımın himayesindedevam edecek.Eşim bu 166 öğrencinin tamamının evine gidecek ve aileleriyle görüşecek. Onların çocuklarını mutlaka okullu yapmanın gayretini gösterecek. Sorunların çözümü konusunda elimizden geleni yapacağız. Sorunların üstüne gidilerek bu 166 evladımızı okullarımıza kazandırarak onların eğitim ve öğretiminin tamamlanmasını sağlayacağız” dedi.

 

      Ardından ALGEM kursiyerlerinin yaptıkları el işi çalışmaların bulunduğu sergi gezildi.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.