BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile devam etti

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile devam ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile devam etti

   Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’yı,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız, Altıeylü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Fahri Acar, okul müdürü Sayın Mansur Bacanak, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

   15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

   Hedeflere ulaşmak için kitap okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, "Hayatı anlamada, kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç bunu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. Gelecekte ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın. " dedi.

    Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.

   Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.

   Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin BENGİ Projesi kapsamında düzenlediği “Ayın Öğrencisi” etkinliğinde öğretmenler tarafından  seçilen öğrencileri tebrik ederek, hediyelerini  takdim etti.

   Okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelen ve BENGİ Projesi hakkında bir değerlendirme yapan Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

    Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını belirtti.

23-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.