BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine General Kemal Balıkesir Ortaokulu İle Devam Etti

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, General Kemal Balıkesir Ortaokulunu ziyaret ederek BENGİ Projesini değerlendirdi.
Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine General Kemal Balıkesir Ortaokulu İle Devam Etti

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, Balıkesir´de eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor.

BENGİ Projesi kapsamında General Kemal Balıkesir Ortaokulu’na gerçekleştirilen ziyarete, Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Çelik ve  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Fahri Acar  katıldı.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, ziyarette ilk olarak öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

Eğitim hayatının önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, çok çalışmanın istenilen hedefe ulaşmada en önemli unsur olduğunu belirterek öğrencilere; başarılı olmak istiyorlarsa merak edip araştırmalarını, çok okuyan ve okuduğunu iyi anlayan öğrenciler olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali Yazıcı, " Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir. Kitap okumanın boş zaman işi değil, yaşam şekli olduğunu göstermek için bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Vali Yazıcı, sınıfta sohbet ettiği öğrencilere çeşitli sorular sordu. Vali Yazıcı´nın, öğrencilere dikkat gerektiren sorular sorması ve aldığı cevaplarla birlikte gelişen esprili diyaloglar sohbete neşe kattı.

Daha sonra öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Yazıcı, bir süre sohbet ederek eğitim - öğretim faaliyetleri hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Vali Yazıcı, öğretmenlerin; öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamak, bilgiyle donatmak, iyi birer insan olarak yetişmek için üzerlerine düşen sorumluluğu, özveriyle yerine getirmek için büyük çaba gösterdiklerini ifade etti.

Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. Balıkesir´in eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır." diye konuştu.

          Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu güzel seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ´ye kendi çabasını veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum ."  dedi.

08-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.