BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Devam Etti

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı Okul Ziyaretlerine Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Devam Etti

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI’yı,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız, Altıeylü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Haydar Aydın, Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Fahri Acar, Sayın Ferhan Şahin, Sayın İslam Aktepe, Mustafa Güleç, İbrahim Bayar, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ercüment Kutlu, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

 Vali Yazıcı, okulda görev yapan öğretmenlerle toplantı yaparak Balıkesir´in eğitimdeki yeri ve eğitim kalitesini arttırmak için uygulanan BENGİ Projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını kaydetti.

Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, "Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok." dedi.

Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, " Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farklı sektörlerin beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bunun için bilgi ve kültür eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir. Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye´nin ihtiyacı var." dedi.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülten Küçük öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

 Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerle uzun süre sohbet etti.

 Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, ´´Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. İleride mutsuz olacağınız bir bölüm okumayın, kendinize güvenin çünkü bizler sizlere güveniyoruz. Tercihlerinize dikkat edin. Neyi seviyorsanız, hangi iş, hangi meslek size uygunsa onu tercih edin. Başarılı olmak için de en önemli konu disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma.´´ dedi.

Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, "Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır. " şeklinde konuştu.

 Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Yazıcı, "Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum. "dedi.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.