BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI’nın BENGİ Projesi Mesleki ve Teknik Okul Öğretmenler Toplantısı

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI’nın BENGİ Projesi  Mesleki ve Teknik Okul Öğretmenler Toplantısı

İlimizde eğitimin niteliğini yükseltmek için hazırlanan ve Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI’nın himayelerinde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen BENGİ Projesinin, Altıeylül Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları Öğretmen Buluşma toplantısı 01/03/2017 Çarşamba günü Saat 14:00’te Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, Altıeylül Kaymakamı Dr. Sayın Oktay KAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Sayın Haydar AYDIN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Fahri ACAR ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Nevzat İNAL, Sayın Ercüment KUTLU ve Altıeylül İlçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Okullarda görev yapan idareci ve  524 öğretmen katıldı.

Toplantıda Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Altıeylül Kaymakamı Dr. Sayın Oktay KAYA,  öğretmenlik mesleğinin önemi vurgulayarak,  Altıeylül İlçesi 6 Eylül 6 Proje Sloganıyla bu güne kadar yürütülen çalışmalarının Altıeylül İlçesinin başarısını arttırdığını BENGİ Projesiyle birlikte bu başaranın daha da yukarılara taşınabileceğini ve Altıeylül Kaymakamlığı olarak  gereken tüm desteğin verileceğini belirtti. Konuşmasının sonunda Bengi Projesini ilimize kazandıran Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI’ya, İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlerimize, idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

İl  Milli Eğitim Müdürü Vekili Sayın Haydar AYDIN konuşmasında; Bengi Projesinin oluşturulma süreci, projenin 4 ana ayağından ve teknik boyutlarından bahsetti.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, toplantıda yaptıkları konuşmasında, bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını söyledi. Bengi Projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını anlatan Vali Sayın Ersin Yazıcı, öğretmenlerden çok çalışmalarını istedi.

 Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu yapan Vali Sayın Ersin YAZICI, "15 Temmuz´da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki; bizim bizden başka dostumuz yoktur. Vatanını ve milletini seven herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Böylelikle ülkemiz gelişip büyüyecek. Bunun için siz öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.Her zaman sorumluluğumuzu bileceğiz. Ben de 25 yıllık idareci olarak büyük sorumluluklarım var. Bu ülke bizim. Biz ve bizden sonra geleceklerin huzur içinde yaşamasını istiyorsak hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. "dedi.

Çocukların iyi eğitilmediği zaman toplumun zarar göreceğini ifade eden Vali Sayın Ersin YAZICI, "Bu ülke, bu çocuklar bizim. Onlarla beraber yaşayacağız. Öğretmenlerimizi daha iyi motive edeceğiz. Onların kendine olan özgüvenlerini tazeleyeceğiz. Öğretmenler ile ilgili hep ümitli oldum. Bu ümidim boşa çıkmadı. Öğretmenlerle ilgili birçok başarı hikâyeleri dinledim. Bir öğretmen çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinize bu manada güvenin. Çok insanın hayatına küçücük bir dokunuşla bambaşka bir yolculuğa çıkartabileceğinizi unutmayın. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Öğretmenlik özel bir ihtisas mesleğidir. Bizler öğretmenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu proje ile bir farkındalık oluşturacağız. Bu proje ile kurum ve kuruluşlar olmak üzere dernek ve vakıflar olarak herkesin eğitimle uğraşmasını istiyorum." dedi.

Değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olan değerleri kapsadığını dile getiren Vali Sayın Ersin YAZICI, sevginin, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, iyilik ve merhamet duymanın, çalışkanlığın, hoşgörünün birer değer olduğunu ifade etti.

Bengi Projesinde yeni bir öğretinin olmadığını ifade eden Vali Sayın Ersin YAZICI, "Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Buraya yapabileceklerimizi yazdık. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım.  Okulda yaptıklarımız çarşıda konuşulur olacak. Bir sinerji olacak. Bunun yararını önümüzdeki dönemde gereceğiz. İsterseniz yapabilirsiniz. Bir takım değerlerimizi kaybetmeye başladık.Birçok değer, ilkokulda ve ortaokulda öğreniliyor. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Herkes işini dürüstçe yapmalı. Birçok değerlerimizi veremediğimiz için olumsuzluklar yaşanmaktadır. "dedi.

İnsanları onurlandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Sayın Ersin YAZICI, "Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

 

 Konuşmasının ardından Vali Sayın Ersin Yazıcı, öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

 

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.