BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı

Sayın Kaymakamımız Dr. Oktay KAYA başkanlığında Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı
BENGİ İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve kurumların hazırladıkları faaliyet planlarını değerlendirmek üzere Sayın Kaymakamımız Dr. Oktay KAYA başkanlığında oluşturulan İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Altıeylül Kaymakamımız Sayın Dr. Oktay KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Nevzat İNAL, Mahmut Ali ŞAHİN ve Sami AKOĞLAN ile koordinatör kurum müdürleri ve ilçe yürütme kurulunda görevli öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK toplantıda yaptığı konuşmasında; " Sayın Kaymakamım, değerli arkadaşlarım öncelikle Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi İlçe Yürütme Kurulu Toplantısına hoşgeldiniz. BENGİ geçtiğimiz yıl mart ayında uygulanmaya başladı. Kısa sürede okullarımızda çok güzel çalışmalar ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta Sayın Valimizle toplantı gerçekleştirdik. Burada Balıkesir genelinde yapılan çalışmalar sergilendi. Biz başarılı sonuçlarını gördüğümüz projelerimizi tüm okullarımızda yaygınlaştıracağız. 

BENGİ dört ana başlık altında uygulanıyor. Bunlar “Akademik Başarı”, “Değerler Eğitimi”, “Sosyal- Kültürel- Sanatsal- Sportif Faaliyetler”, “Okul-Aile- Toplum Çalışmaları”. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılının üzerine bu yıl daha fazla neler yapabiliriz. Bütün okullarımız kendi imkanları dahilinde bu minvalde çalışma yapacaklar. İlçe olarak kitap okuma etkinliklerini artıracağız. Kitap okuma kültürünün ilçemizde hâkim olması için gayret göstereceğiz. 3824 öğrencimize kitap dağıtımı yaptık. Bu yıl daha fazla kitap dağıtımı yapmayı hedefliyoruz. 

Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarında sayısal olarak en fazla kurumun bulunduğu ilçe konumundayız. Meslek Liselerine nasıl dokunabiliriz? BENGİ kapsamında hangi etkinlikleri planlayabiliriz? kurumlarımız planlamalarını buna göre yapacaklar. Bunun üzerine çok çalışacağız. Mesleki eğitime olan algıyı iyileştirmek ve eğitimde kaliteyi yükseltmek için çalışacağız. 

Yenilenen Müfredat Programının tüm okullarımızda etkin olarak uygulanması ve velilerimize program tanıtımlarının yapılması için çalışmalar yürütüyoruz.

BENGİ Projesi ile öğrencilerimizde iz bırakacak güzel çalışmaların yapılmasını temenni ederek hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Sayın Kaymakamımız Dr. Oktay Kaya; Öğrenci okuma etkinliklerine daha fazla önem vereğiz. Okuma etkinliklerine katılan başarılı öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında İlk-orta-lise dağıtımı yapılacak kitaplar komisyonca belirlenerek geçen yıl almayan öğrencilerimize kitap dağıtımı yapılacak. BENGİ kapsamında Meslek Liselerine daha çok önem vereceğiz. Öğrencilerimizin ilgi alanına ve ihtiyaçlarına göre Halk Eğitimle işbirliği içerisinde kurslar planlanacaktır. Okullar arası koro,tiyatro yarışmaları gerçekleştirilecektir. Sosyal-kültürel faaaliyetleri daha ön plana çıkaracağız.

BENGİ kapsamında Halk Sağlığı Kurumu ile planlama yaparak hijyen ve ilk yardım eğitimini tüm okullarda uygulayacağız. İlkokul ve anaokullarında göz taraması çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Anaokullarımız kendi aralarında yıl sonu gösterileri hazırlayacaklar. Değerler Eğitimini her anda sürekli olarak işleyeceğiz. Söyleşilerle, okullarda köşe hazırlanması ve derslerde değerler eğitimi ön planda olacak. Her ayın bir teması olacak. değerler eğitimi kapsamında okullar o temaya uygun etkinlikleri kendi bünyelerinde gerçekleştirecekler.

Tüm okul müdürlerimizin mutlaka her öğrenciye dokunmasını, öğrencilerimizin her an yanında olmasını istiyorum.BENGİ Yürütme Komisyonu olarak yapacağımız planlamaların öğrencilerimize akademik-sosyal-kültürel yönden katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

02-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.