BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİGEP Öğrencilerimizin Geleceğine Işık Tutuyor

BİGEP Öğrencilerimizin Geleceğine Işık Tutuyor

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) İlçe Yürütme Kurulu kararları doğrultusunda öğrencilerimizin mesleki yönelimlerini tespit etmek, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerine katkı sağlamak amacıyla Mesleki Yöneltim Test Bataryası Uygulaması başlatılmıştır.

İŞKUR Balıkesir İl Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen Mesleki Yöneltim Test Bataryası Uygulama çalışmaları ortaokullarda 8. sınıf öğrencilerimize ve ortaöğretim kurumlarımızda ise 9. sınıf öğrencilerimize uygulanacaktır. İlk olarak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. sınıfta öğrenim gören 126  öğrencimiz ile 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 9. sınıfta öğrenim gören 280 öğrencimiz çevrimiçi olarak İŞKUR uzmanlarının danışmanlığında Mesleki Yöneltim Test bataryasını uygulayacaktır. Çevrimiçi yapılan ve 40 dakika süren uygulama testi sonucunda öğrencilerimize sistem tarafından kendilerine uygun meslekler önerilecek, genel yetenek ve mesleki eğilimi tespit edilecektir. Raporlar okul idareleri tarafından velilerimizle paylaşılacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, BİGEP İlçe Yürütme Kurulumuzda Sayın Kaymakamımız Turgay Hakan Bilgin'in önerileri ile İŞKUR Balıkesir İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Mesleki Yöneltim Test Bataryası Uygulamasını öğrencilerimize uygulamaya başladık. 8. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerimiz için Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarına Yöneltim ve Alan seçimi açısından çok önemsediğimiz bu çalışmanın öğrencilerimize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Testlerin uygulanması için katkı sağlayan İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Sayın Nazım BALCI'ya, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları Sümeyye KAPAN GÖK ve Ayşe ÇAĞLAR'a teşekkür ediyorum dedi.

 

10-03-202210-03-202210-03-202210-03-202210-03-202210-03-2022

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.