BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilimin Karesi Proje Yarışması

Bilimin Karesi  Proje Yarışması

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi/özel ortaokullarının 5, 6, 7, 8. sınıflarına yönelik olarak FEN BİLİMLERİ; MATEMATİK ve TEKNOLOJİ TASARIM alanlarında gerçekleştirilecek olan BİLİMİN KARESİ proje yarışması; öğrencileri, temel bilimler olan Fen Bilimleri, Matematik ve Teknoloji-Tasarım alanlarında proje üretip özgün ürünler ortaya çıkarmaya teşvik etmeyi, öğrencilerin yeteneklerinin desteklenerek geliştirilmesine ortam hazırlamayı, öğrencilerin, çalışmalarında bilimsel düşünme, bilimsel yöntem ve teknikleri kullanarak bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamayı, ülkenin geleceğini yönlendirecek, bilimsel alanlarda özgün ve farklı düşünceler ortaya koyabilen, öz güveni gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

     Proje başvuruları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılacaktır. İlçede oluşturulan kurul tarafından değerlendirilen ve en yüksek puanları alan her alandan 2 proje, 12 Mayıs tarihinde tüm ilçelerden gelen projelerle birlikte Karesi AVM´de sergilenecektir.Proje yarışmasında ilk üçe girecek projeleri hazırlayan öğrencilere ödül, sergilenmeye değer görülen projeleri hazırlayan öğrencilere ve danışman öğretmenlere belge verilecektir.

      Yarışmaya katılacak olan okullarımıza başarılar dileriz.

 

*Yarışma Şartnamesi, başvuru formuve afişi aşağıdadır. Ayrıca ayrıntılı bilgi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Strateji Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yarışma Şartnamesi

Başvuru Formu

Yarışma Afişi

 

 

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.