BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi Yaygınlaştırılıyor

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Özel Yediiklim Bengi Koleji Ortaokulu, Karamanlar Ortaokulu ve Köylüköy Ortaokulu arasında işbirliği protokolü yapıldı
´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi Yaygınlaştırılıyor

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Özel Yediiklim Bengi Koleji Ortaokulu, Karamanlar Ortaokulu ve Köylüköy Ortaokulu arasında işbirliği protokolü yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek protokolün bu anlamda önem taşıdığını belirtti.

Özel Yediiklim Bengi Koleji Ortaokulu Kurucusu ve Bilgisayar Yüksek Mühendisi Çağrı Yılmaz, projeyi çok önemsediklerini ve Bilişim alanındaki çalışmalarla öğrencilerimizde üretim bilincinin geliştirilmesine katkı sağlamaktan onur duyduklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel okullar arasında yapılan işbirliği protokolü değerlendirme toplantısında;" ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine, özel ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği kültürünün yaygınlaştırılmasına, farklı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasında dayanışmanın sağlanmasına ve BENGİ Projesinin önemli bir ayağı olan değerler eğitimine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Altıeylül İlçemizde Karamanlar Ortaokulu, Köylüköy Ortaokulu ve Özel Yediiklim Bengi Koleji Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrencilerinin akademik çalışmalarının, okullarda yürütülen etkinlik ve faaliyetlerin, Bilişimde Üretim bilincinin yaygınlaştırılması adına Bilişim Teknolojilerinin etkin kullanımı ile okulların imkanlarının öğrencilerin kodlama ve robotik faaliyetlerinde etkin kullanılarak paylaşılması amaçlanmaktadır.

Protokol kapsamında Karamanlar Ortaokulu ve Köylüköy Ortaokuluna Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinde robotik-kodlama eğitimlerinde kullanılmak üzere temel arduino eğitim setleri kazandırılacaktır. Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları ortak bir şekilde sergileyebilmeleri için ortam oluşturulacaktır. " dedi.

 

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.