BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Özel Balıkesir Açı Ortaokulu Müdürlüğü, Yunus Emre Ortaokulu Müdürlüğü, Plevne Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı
´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Özel Balıkesir Açı Ortaokulu Müdürlüğü, Yunus Emre Ortaokulu Müdürlüğü, Plevne Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek protokolün bu anlamda önem taşıdığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel okullar arasında yapılan işbirliği protokolü değerlendirme toplantısında;" ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi ile 2017 yılının bilişimde gelişim yılı olması sebebiyle eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, özel ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması, farklı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasında dayanışmanın sağlanması ve BENGİ Projesinin önemli bir ayağı olan değerler eğitimine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Altıeylül İlçemizde Yunus Emre Ortaokulu Müdürlüğü, Plevne Ortaokulu  ve Özel Balıkesir Açı Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrencilerinin akademik çalışmalarının, okullarda yürütülen etkinlik ve faaliyetlerin, Bilişimde Üretim bilincinin yaygınlaştırılması adına Bilişim Teknolojilerinin etkin kullanımı ile okulların imkanlarının öğrencilerin kodlama ve robotik faaliyetlerinde etkin kullanılarak paylaşılması amaçlanmaktadır.

Protokol kapsamında Yunus Emre Ortaokulu ile Plevne Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinde robotik-kodlama eğitimlerinde kullanılmak üzere temel arduino eğitim setleri robotik eğitim setleri kazandırılacaktır. Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları ortak bir şekilde sergileyebilmeleri için ortam oluşturulacaktır.

Ayrıca istekli öğretmenlerimize Educat Robotics Eğitmen Eğitimi Programları kapsamında VEX Robotics, VEX IQ Eğitimi ve VEX EDR Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimleri düzenlenecektir. " dedi.

 

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.