BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin KEREN, Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Binlerce şehidimizin kanıyla tarihe altın harflerle yazılan eşsiz bir tarih olan Çanakkale Zaferi, milletimizin inançla, vatan sevgisiyle, dayanışma, birlik ve beraberlikle neler yapabileceğinin de en anlamlı örneğidir. Çanakkale'de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci kurtuluş savaşında da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Atatürk'ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır.

Bilinmelidir ki, geçmişten aldığımız ilhamla, milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, her geçen gün aynı şuur ve inançla Ülkemizi daha da yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz. Bir yandan Cumhuriyetimizi istikbale, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimizin bekası canlarını hiçe sayan kahramanlarımızın her birine Allah'tan rahmet diliyorum.

Çetin KEREN
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.