ÇEDES Projesi Kültür Şenliği Düzenlendi
![ÇEDES Projesi Kültür Şenliği Düzenlendi](/meb_iys_dosyalar/2024_06/06110915_dsc_2569.jpg)
Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında İlçemiz Okullarında bulunan Değerler Kulüplerinin hazırladığı ÇEDES Projesi Kültür Şenliği düzenlendi. 4 Haziran Salı günü İmam Birgivi Camii bahçesinde yapılan etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, Altıeylül Müftüsü Sayın Hayati Yelkovan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Yavuz Aydın, Okul Müdürleri, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.
Etkinliğe Altıeylül ilçesinde bulunan okullardan Ahmet Karatoprak İmam Hatip Ortaokulu, Burhan Erdayı İlkokulu, Burhan Erdayı Ortaokulu, Plevne İlkokulu, Yarış Ortaokulu'ndan 200 öğrenci katıldı. 20'şerli gruplara ayrılan öğrenciler önce İmam Birgivi Camii içinde ÇEDES Projesinin tanıtımını dinlediler, Kur'an-ı Kerim Tilaveti sonrasında Matrak, Badminton, Sandalye Kapmaca, Ok Atma, Halat Çekme Yarışı, Langırt, Yüz Boyama, Şişme Oyun Parkuru gibi etkinliklerle gönüllerince eğlendiler. İlçe Müftülüğü İlahi Ekibi, İzci Temsilcisi ve Gençlik Spor Müdürlüğü personeli gün boyu öğrenciler ile ilgilendiler. Yapılan ikramlardan sonra (Pamuk Şekeri, Sandviç, Osmanlı Macunu, Patlamış Mısır) etkinlik sona erdi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortak protokolü ile hayata geçen Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum kısa adıyla ÇEDES projesi 81 İlde ve tüm okullarımızda uygulanmaya devam ediyor.