BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İstismarının Önlenmesi İçin İmzalar Atıldı

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında geliştirilen proje kapsamında ilçe genelinde 'Çocuk İstismarının Önlenmesi ve Bilgilendirme Projesi' çalışmaları için yeniden protokol imzalandı.
Çocuk İstismarının Önlenmesi İçin İmzalar Atıldı

Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Özge Güneri tarafından iki yıl önce projelendirilip hayata geçirilen 'Çocuk İstismarının Önlenmesi ve Bilgilendirme Projesi' protokolü yeniden imzalandı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan AVCI, BAÜN Rektör Yardımcısı Mehmet NARLI, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK ve Kadın Meclis Başkanı Özge GÜNERİ'nin hazır bulunduğu imza töreni Altıeylül Başkanlık Makamında gerçekleştirildi. Proje geliştiricisi olarak konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kadın Meclis Başkanı Özge Güneri, çocukların kişisel hakları olduğuna dikkat çekti. Çocukların bu konuda bilgilendirilmesinin önemine değinen Güneri, iki yıl önce başlattıkları projenin aileler ve eğitimcilerin yanı sıra çocuklar tarafından da dikkate alındığını sözlerine ekledi. Güneri; "Çocuk İstismarının Önlenmesi ve Bilgilendirme projemizin ikinci yılında, üçüncü dönem için imzalarımızı attık. Balıkesir Üniversitemizden daha çok gönüllü öğrencimiz ile,Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla daha çok kırsal mahallemize ve dolayısıyla daha çok öğrenci, veli ve eğitimcimize ulaşmayı hedefliyoruz.

Biz yaklaşık 1,5 ay boyunca, Üniversitemizin gönüllü öğrencileri ile birlikte, belirlediğimiz kırsal mahalle okullarına giderek orada, Çocuk Hakları, İnsan Hakları ve Cinsel İstismar ve İhmalin önlenmesi ile ilgili çocuklara yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunların sonucunda velilerimiz ve öğretmenlerimize de ayrı hocalarımız konu ile ilgili eğitimler veriyor. Bu şekilde projemizi tamamlamış oluyoruz.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın gelişimleri noktasında katkı sunmak için projelerimize devam edeceğiz." dedi.

26-12-201926-12-2019

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.