BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

       Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 28 Ekim'de Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan program, 29 Ekim sabahı Kuva-yi Milliye Meydanı'ndaki törenle devam etti. Vali Yazıcı beraberinde Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, protokol üyeleri ile törene katılan vatandaşların, askeri birliklerin ve öğrencilerin bayramını kutladı. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizin anısına Saygı Duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Vali Ersin Yazıcı'ya gönderdiği mesaj okundu. Sonrasında kürsüye çıkan Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyetin 96. yıl dönümünde günün anlam ve önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.  Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü Balıkesir'de kutlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bugün, millî kurtuluş mücadelemizin başarıya ulaşmasının ardından, milletimizin yeni bir devlete ve cumhuriyete kavuşmasının 96. yıl dönümünü kutlamaktayız." dedi.

GÜÇLÜ, ZENGİN VE MÜREFFEH BİR TÜRKİYE
       Konuşmasında eğitim vurgusu yapan Vali Yazıcı, "Çocuklarımız ve gençlerimiz Cumhuriyetin en büyük güvencesidir. Eğitime yapılan yatırımın ülkemizin geleceğine yatırım olduğunu hatırda tutarak, Devletimizin sunduğu eğitim olanaklarından çocuklarımızın en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamalıyız. Eğitim çalışmalarını desteklemeli, eğitime gereken önemi vermeliyiz. Halkımızın her bakımdan mutlu olduğu, güçlü, zengin, müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e geldiğinde, güçlü demokrasisi, dev ekonomisi, birlik ve beraberliğini daha da pekiştirmiş yapısıyla Türkiye'nin dünyada hak ettiği yere geleceğine inanıyorum."dedi.

RESMİGEÇİT TÖRENİ

         Resmigeçit töreni,  Garnizon Komutanlığı, Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bando Takımı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi,  Balıkesir Mehteran Takımı, sporcular, öğrenciler, yaya askeri birliklerin katılımıyla yapıldı. Büyük beğeni kazanan geçit töreni halkın coşkulu katılımıyla renkli görüntülerin objektiflere yansımasına sebep olurken, öğrencilerin geçişleri de büyük ilgi topladı.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK'te yayınlamış olduğu Cumhuriyet Bayramı mesajında şunları belirtmiştir.

""Bugün, tarihin hiçbir döneminde esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen milletimizin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde işgalcilere karşı büyük kahramanlıklarla taçlandırdığı mücadelesinin sonucu olarak ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyoruz. 

       Ülkemiz tarih sahnesinin her döneminde olduğu gibi, Cumhuriyet tarihinde de karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, özellikle son dönemde her alanda gerçekleşen önemli atılımlar sayesinde, günümüz dünyasının yükselen gücü olmaya devam etmektedir. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlardan yola çıkarak şunu rahatlıkla belirtebiliriz; geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu millet, devletimize ve egemenliğimize gelebilecek işgal girişimleri karşısında her dönem İstiklal Harbi mücadelesi vermeye hazırdır. 

       Şundan eminiz ki; Türkiyemiz 15 Temmuz öncesine kıyasla daha güçlü, kararlı ve dirayetlidir. Ülkemiz kendi içinde ve dünyada da her anlamda ilham kaynağı olarak gelişimini ve büyümesini hızla sürdürmektedir. 
Büyük devletimizin ve kahraman milletimizin birer ferdi olmaktan gurur duyan eğitim camiası neferleri olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 senesine kadar daha güçlü bir Türkiye hedefiyle donanımlı, şuurlu ve bilinçli bir neslin yetişmesi için bakanlığımızın belirlediği 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda gayretlerimizi sürdüreceğiz. 

       Bu düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak adına canını ortaya koyan tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.",

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.