BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Daha Fazla EBA Daha Fazla Akademik Başarı

Daha Fazla EBA Daha Fazla Akademik Başarı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren başkanlığında Fati Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıya İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüze bağlı Fatih Projesi kapsamında etkileşimli tahta kurulan okullarda; öğretmen ve öğrencilere yönelik rehberlik yapmak üzere görevlendirilen 30 BT Rehber Öğretmeni katıldı. Öğretmenlerimizin görev ve sorumlulukları çerçevesinde okullarda ve ilçemiz genelinde yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren toplantıda yaptığı konuşmasında, "Öncelikle öğretmenlerimize eğitim öğretim yılında yürütecekleri çalışmalar için başarılar diliyorum. DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı süreci devam etmektedir. Bu konuda ortaokul ve liselerde görev yapan öğretmenlerimizin ilgili ve yetenekli öğrencilerimizi yönlendirmelerini, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri bu eğitim ortamlarından faydalanmaları konusunda bilgilendirme yapmasını talep ediyoruz.

Teknoloji yarışmalarına katılan ilçemizden bölgemizden ekipler var. Özellikle Teknofest finallerine kalan insanlık yararına teknoloji alanında ortaokul ve lise ekiplerimizi tebrik ediyorum. Tüm arkadaşlarımızın şimdiden ilgili yetenekli öğrencilerimizle ekipleri kurup gelecek yıla hazırlanmaları önem taşımaktadır. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeğe hazırız.

Okullarımızın teknolojik ihtiyaçları konusunda özellikle BT Rehber öğretmeni görevlendirdiğimiz okullarda bir çalışma başlatacağız. Bazı okullarımızda kullanılmayan monitör, yazıcı, projeksiyon gibi araçlar dururken bazı okullarımız da bu araçlara ihtiyaç duymaktadır. Öğretmenlerimizin okullarındaki Bilişim Teknolojileri alanındaki envanterin çıkartılarak ihtiyaç duyulan materyalin tespit edilip okullar arasında devirlerinin yapılmasını sağlayacağız.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından öğretmenlerimizin proje yazma eğitimi almaları konusunda bir çalışma hazırlıyoruz. Özellikle Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerimiz ile ilgili tüm branş öğretmenlerimizin okullarda yenilikçi projeler üretilmesi ve okul ortamlarının zenginleştirilmesi konusunda bu eğitimlere katılarak kendi okullarında örnek çalışmalar yürütmelerini talep ediyoruz. Özellikle Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK veya ulusal/yerel projelerinin okullarımızda uygulanması, öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif etkinlik ve yarışmalara katılımlarının azami ölçüde sağlanması için sürecin okul idarecilerimizce takip edilmesi önem taşımaktadır. Okul proje ekiplerinin koordineli bir şekilde çalışmalarını sağlayarak öğretmen ve öğrencilerimizin ulusal ve yerel projeler-yarışmalar konusunda sürekli bilgilendirilmesinin sağlanması gerekmektedir.

Daha Fazla EBA Daha Fazla Akademik Başarı

Öğrenci ve öğretmenlerimizin EBA bilgilerinin güncellemesi konusunda gerekli takibin titizlikle yapılması gerekmektedir. Öğrencilerimizin EBA'yı sadece canlı ders mantığı ile değil tüm derslere yardımcı büyük bir eğitsel kaynak olarak kullanmaları yönünde öğretmenlerimizin sürekli bilgilendirme yapması gerekmektedir. Öğrencilerimizin EBA kullanım alışkanlığı olası uzaktan eğitim süreçlerinde öğrencilerimizin zorlanmadan eğitim öğretim sürecini devam ettirmesini sağlayacaktır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim süreci uygulanmasına rağmen İlçemiz geneli sınav sonucu ortalamalarına bakıldığında bir önceki yıla oranla akademik başarının artırıldığını görüyoruz. Bu akademik başarı büyük ölçüde öğretmenlerimizin EBA içeriklerinden tüm öğrencilerimizin faydalanmalarını sağlamaları, konu-kazanım ve deneme sınavlarının tüm öğrencilerimize uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Bu eğitim öğretim yılında da şimdiden akademik başarının daha da artırılması için EBA içeriklerinden tüm öğrencilerimizin azami ölçüde istifade etmesini temenni ediyor, öğretmenlerimizi bu zorlu süreçte üstün gayret göstererek İlçemiz genelinde kazandırdığı akademik başarı için tebrik ediyorum." dedi.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.