BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Daha Fazla EBA, Daha Fazla Akademik Başarı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA)´nın tüm kurumlarımızda daha etkin kullanılması amacıyla kurum idarecilerine bilgilendirme seminerleri düzenlendi
Daha Fazla EBA, Daha Fazla Akademik Başarı

   Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 68 kurum müdürü ve her kurumdan bir müdür yardımcısının gruplar halinde katıldığı EBA Tanıtımları 2-3 Şubat 2017 tarihlerinde Yarış Ortaokulunda gerçekleştirildi. Fatih Projesi Eğitmeni Ramazan DURMUŞ tarafından düzenlenen seminerlerde öncelikli olarak tüm kurum idarecilerinin daha etkin olarak EBA´yı kullanmaları amaçlandı. Tüm öğretmenlerimizce EBA´nın etkin kullanımını sürekli hale getirmek için okul idarelerince öğretmenlere yapılan bilgilendirmelerin EBA dosya üzerinden yapılmasını sağlayan örnek uygulamalar gerçekleştirildi. Ayrıca EBA Ders üzerinden ileti, tartışma, oylama ve etkinlik hazırlama uygulamaları yapıldı. EBA Ders içerisinde her öğretmenimize sunulan 2GB Kullanım alanına materyal yükleyip öğrenci ve öğretmenlerle paylaşma örnekleri gösterildi.

   Eğitimler sonucunda tüm kurumlarımızda; öğretmenlerimize 10GB kullanım alanı sunan EBA Dosya uygulamasının kurumsal olarak kullanılması, EBA Haber´de kurumlarımızda yapılan etkinliklerin düzenli olarak yayınlanması, EBA Ders içeriklerine tüm öğrencilerimizin erişebilmesi için kurumlarımızda gerekli imkânların sağlanması, EBA Derste yeterli materyal bulunmayan branşlarda öğretmenlerimizin EBA Ders üzerinden dosyalarım uygulaması ile materyal paylaşımının teşvik edilmesi sağlanacaktır.

   Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK; "İlçemizde geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan Daha Fazla EBA Projesi ilçemiz genelinde akademik başarının yükselmesinde de etkili oldu. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 2. EBA Fen Deneyleri yarışmasında tüm kurumlarımızdan katılım sağlandı. Okullarımızda öğrencilerimizin EBA´yı etkin kullanmaları için gerekli ortam oluşturuldu. En çok EBA kullanan öğrencilerimiz okullarımızca ödüllendirildi. Etkin kullanan okullarımıza EBA Bayrakları verildi. Öğretmenlerimiz derslerde EBA ders içeriklerinden öğrencilerimizin faydalanmasını sağladı. Tüm bu çalışmalar neticesinde görüyoruz ki EBA´yı en etkin kullanan okullarımızda Akademik Başarı da o oranda yükseliyor. 1. Dönem ortak sınavlara katılan 2129 öğrencimiz en fazla Fen ve Teknoloji dersinde başarı gösterdi. Kurumlarımız kendileriyle yarışıyor. Amacımız her kurumun kendi başarısını sürekli olarak bir adım ileriye taşıması. EBA kullanımı konusunda kurumsal olarak etkin olan özellikle kırsal mahalle okullarımızda ortak sınavlar istatistiklerine baktığımızda ders başarı oranları bir önceki yıla göre yükseliş gösteriyor. EBA´yı çok önemsiyoruz. Tüm kurumlarımızın EBA´da daha fazla yer alması ve bunu öğrencilerimizin akademik başarılarına yansıtmaları için azami gayret gösteriyoruz. Bu konuda hassasiyet gösteren idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.  Ayrıca  Balıkesir Valimiz Sayın Ersin YAZICI himayesinde Altıeylül İlçemiz de dahil olmak üzere tüm Balıkesir’de yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm kurumlarımızda eğitim öğretimin kalitesinin artırılması ve eğitim ortamlarının sürekli geliştirilmesi yönünde yaptığımız çalışmalarla tüm öğrencilerimizin daha da başarılı sonuçlar elde edeceğine yürekten inanıyorum. Eğitimlere katılan müdür ve müdür yardımcılarına EBA kullanımına gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

05-02-201705-02-201705-02-201705-02-201705-02-201705-02-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.