BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Daha Fazla EBA Projesi

Müdürlüğümüz bünyesindeki kurumlarda Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nın tanıtılması kapsamında farkındalığı artırmak ve EBA kullanımında sürekliliği sağlamak amacıyla Daha Fazla EBA Projesi uygulamaya konulmuştur.
Daha Fazla EBA Projesi

     Fatih Projesi kapsamında kurulan ve öğretmen ve öğrencilerimize elektronik içerik desteği sağlayan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), 08.10.2015 tarihinden beri yeni arayüzü ve Öğrenim Yönetim Sistemi ile yayına başlamıştır. Bu yeni sistemle birlikte, öğretmen ve öğrencilerimiz sistem üzerinden iletişim kurabilmekte, kişiye özel ders akışları ve öğrenim materyalleri öğrencilerimize ders çalışabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca sayısı milyonlarla ifade edilebilecek elektronik ders içerikleri öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sunulmaktadır. EBA´yı etkileşlimli tahtalar üzerinden sınıf ortamında kullanmak mümkün olduğu gibi; EBA içeriklerinden mekana bağlı kalmaksızın yararlanmak da mümkün olmaktadır.

 

     Daha Fazla EBA Projesi ile okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin daha aktif olarak Eğitim Bilişim Ağı´nı kullanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Proje kapsamında Müdürlüğümüzce EBA Bayrağı hazırlanmış olup  her dönem sonunda EBA Raporlarından kullanıcı bazında oturum süresi ve toplam giriş sayıları kontrol edilerek EBA Ders Kullanım Bilgileri en yüksek olan okulumuza verilecektir. Her dönem sonunda Müdürlüğümüzce düzenlenecek programda etkin olarak EBA kullanan ve katkıda bulunan öğretmen ve öğrencilerimiz ödüllendirilecektir.

     Projemiz EBA tarafından destek görmüştür.

     http://www.eba.gov.tr/haber/1462278338

 

 

04-05-2016

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.