BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışması sonucu başlatılan Deneyap Türkiye, 11. Kalkınma Planında yer alıyor. Milli Teknoloji Hamlesi'nin itici gücünü oluşturmak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek,  genç bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıkan "Balıkesir Deneyap Teknoloji Atölyeleri" tamamlanmış olup, hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemiz ve Balıkesir'imiz için hayırlı olsun. Türkiye geneli 50 bin teknoloji yıldızı gencin yetiştirilmesi hedeflenmiştir. 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde, iki farklı yaş grubundaki öğrencilerin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmaları amaçlanıyor. Ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençlere Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitimler veriliyor. Bu 3 yıllık bu süreçte gençlerin; temel teknoloji yetkinlikleri, özel ilgi alanları ve proje üretme kabiliyetleri konusunda gelişme göstermeleri bekleniyor.

Balıkesir Deneyap Atölyesi Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi 2. katında yer almaktadır. Eğitimlerin hafta sonu sabah-öğleden sonra grupları şeklinde yapılması planlanmaktadır.

Başvuru Yapacak Sınıflar:

Ortaokul Seviyesi için 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında 4. ve 5. sınıfta öğrenim gören öğrencilerimiz,

Lise Seviyesi için 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında 8,9 ve Lise Hazırlık Sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimiz 26 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar  https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/  web sitesi üzerinden başvuru yapabilecektir.

Sınav, 11 Ekim - 31 Ekim tarihleri arasında belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecektir. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

DENEYAP SUNUMU için tıklayınız.

 

14-09-202114-09-2021

 

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.