Din Öğretimi Öğretmenleri ve Kurum Yöneticileri ile Aralık Ayı Gelişim Eylem Planı Toplantısı Yapıldı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgileri Öğretmenleri ve İmam - Hatip Kurumlarının Yöneticileri ile Kasım Ayı Gelişim Eylem Planı Toplantısı Yakup Mihriye Akdeniz İmam - Hatip Lisesinde 26/12/2019 günü yapıldı.![Din Öğretimi Öğretmenleri ve Kurum Yöneticileri ile Aralık Ayı Gelişim Eylem Planı Toplantısı Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2019_12/30105520_WhatsApp_Image_2019-12-27_at_10.47.44.jpg)
İlçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Din Kültürü ve Ahlak Bilgileri Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı kapsamında, ilçemiz Yakup Mihriye Akdeniz İmam - Hatip Lisesinde, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din bilimleri Bölümü - Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa KOÇ tarafından, Eğitim felsefesi, öğretmenlik, öğretmenlik meslek etiği, öğretmenliğin misyonu, millî, manevî ve evrensel sorumlulukları konusunda seminer düzenlenmiştir.
İmam - Hatip Kurumlarımızın idarecileriyle de Maliye, finans, bütçeleme, okul kaynaklarının finansal açıdan etkili ve verimli kullanılması, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri, donanım iş ve işlemleri, fatura iş ve işlemleri, yolluk ? yevmiye ? harcırah iş ve işlemleri, (ödenek talebi, ödenek aktarılması, ödeneklerin gönderiliş şekli, pansiyon ücretleri, ödeneklerin kullanılması, öğrencilere yapılan sosyal yardımlar, pansiyon gelir ? gider "bütçe "cetvelinin hazırlanması, e pansiyon uygulaması v.s.) konuları görüşülmüş ve bu konuda kararlar alınmıştır.