BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doç.Dr. M.Sencer Çorlu - Eğitimde STEM Yaklaşımı Semineri

Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Direktörü Doç.Dr. M.Sencer Çorlu tarafından 6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 14:00´de ´Eğitimde STEM Yaklaşımı´ konulu seminer düzenlenecektir. Seminer tüm öğretmenlerimizin katılımına açıktır.
Doç.Dr. M.Sencer Çorlu - Eğitimde STEM Yaklaşımı Semineri

BENGİ Projesi kasamında Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Direktörü Doç.Dr. M.Sencer Çorlu tarafından 6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 14:00´de ´Eğitimde STEM Yaklaşımı´ konulu seminer düzenlenecektir. Seminer tüm öğretmenlerimizin katılımına açıktır.

STEM; Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik alanlarını bünyesinde barındırarak bunlara bütüncül bir bakış açısı getirir. Çocukların okul öncesinden itibaren Fen ve Matematiği ders olarak değil, hayatın bir parçası olarak deneyimlemesine, mühendislik becerilerini kullanarak ürün tasarlamasına, bilimsel bilgiyi keşfetmesine olanak sağlar.

STEM; öğrencilerin edindiği temel yaşam becerilerini hayatın her alanında kullanmasına, iş birliği, öz güven, yaratıcılık, eleştirel düşünme, sorumluluk, iletişim, liderlik ve uyum gibi 21’nci yüzyıl yaşam becerilerini sürecin doğal bir kazanımı olarak keşfetmesine ve içselleştirmesine zemin sağlar.

Yayınlanan yeni MEB müfredatının bir gereği olarak öğrencilerde 21’nci yüzyıl yaşam becerilerinin geliştirilmesi temel hedeflerin başında yer alıyor. Yeni MEB müfredatının ders içeriklerine bakıldığında; sorgulayan, kendini ifade eden, etkili iletişim kuran, eleştirel düşünen, araştıran, bilimsel süreç becerilerini kazanmış, yorumlama ve girişimcilik becerileri gelişmiş öğrencilerin yetiştirilmesinin vurgulandığı görülüyor. Kazanımların günlük hayat ile bağlantısı, üst düzey düşünme becerilerinin gelişimi, bilgi ve bilim okuryazarlığı ile bilgi iletişim teknolojilerinin öğrenimde etkili kullanılması üzerinde önemle duruluyor. Yapılacak çalışmalarla belirtilen hedef becerilerin kazanılmasına yönelik yöntem ve tekniklerin eğitimciler tarafından öğrenilmesi ve benimsenmesi, eğitimin tüm kademelerinde bu yaklaşımın kullanılması ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

 

Doç.Dr. M.Sencer Çorlu - Eğitimde STEM Yaklaşımı Semineri / 6 Ocak 2018 Saat:14:00

(Seminer Yeri: Uğur Okulları Toplantı Salonu)

Başvuru için tıklayınız


12-12-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.