BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dyned Okul İşlemleri-Kılavuzu

Dyned Okul İşlemleri-Kılavuzu

DynEd İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ SİSTEMİ 2014-2015

2008-2009 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm resmi ilköğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarında uygulanan DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları, 2014 -2015 eğitim öğretim yılından itibaren lise 9-12.’inci sınıf öğrencilerinin de kullanımına sunulması ile devam etmektedir.

 Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı tüm resmi okullarımız uygulama kapsamındadır.

Uygulama içeriği olan “First English” ve “English for Success” yazılımlarının kullanımı ile öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkı yapılması sağlanacaktır.

Öğrenme stilleri farklı olan öğrencilerin çoklu zekâ kuramı çerçevesinde birçok duyu organına hitap eden bu tür yazılımların kullanılması ile öğrenme kalıcı ve anlamlı olacaktır. Ayrıca gramer ağırlıklı bir dil eğitimi değil, okuma, yazma, dinleme ve konuşma temelinde dil eğitimi sağlamaya yönelik bu yazılım sayesinde öğrencilerin İngilizceyi tam olarak öğrenmesi amaçlanmaktadır.

2014- 2015 DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları kapsamında;

Sistem’de English for Success yazılımında var olan 7 üniteye,  9 yeni ünitenin eklenmesi,

Öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi amacıyla kullanılacak olan Placement Test,

Öğretmenlerin kullanımına yönelik Teacher Training,

Tablet bilgisayarlarda Sistemin kullanımını sağlayan Android yazılımı,

Kurum DynEd şifresinin kaybolması veya unutulması durumunda şifrenin MEBBİS üzerinden alınması,

Kurum Bilgilerinde değişiklik olması durumunda bilgilerin EBA üzerinden güncellenmesi,  öğretmen ve öğrenci bilgilerinin de EBA üzerinden güncellenmesi (ek: DynEd Doküman),  gibi birçok yenilik mevcuttur.

 

Okullarımızın öncelikle DynEd Uygulama Kılavuzunda yer alan “Ç.15 DynEd Okul Sorumlularının Görev ve Sorumlulukları” ve  “Ç.16.DynEd İngilizce Sınıf Temsilcilerinin Görev ve Sorumlulukları” bölümlerini incelemesi, DynEd Okul dosyası oluşturarak yapılan çalışmaların, gelen-giden yazıların bu dosyada bulundurulması ve görevlilerin belirlenmesi sistemin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için önem arz etmektedir.

Ayrıca, Dyned Uygulama Kılavuzunda (ek: DynEd Uygulama Kılavuzu) belirtilen iş ve işlemleri yapmak üzere okullarımız Kurum Kodları ile MEBBİS üzerinden Kurum DynEd şifresini temin edebilir ve DynEd Doküman yardımı ile EBA üzerinden bilgilerini güncelleyebilir ve şifrelerini oluşturabilirler.  (Konuyla ilgili Bakanlığımız çalışması devam etmektedir.)

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz tarafından İngilizce öğretmeni norm kadro sayısınca okullarımıza DynEd kurulum DVD’leri dağıtılmakta olup, bilgisayarlara yüklenmesi veya Android yazılımından indirilmesi durumunda güncellenerek kullanımını gerçekleştirilebilmektedir.


Bilgi için:

 

Kılavuzu indirmek için  [Kılavuz.pdf] Tıklayınız...

Yardımcı doküman için [Dyned Sunusu] Tıklayınız...

Dyned İşlem Basamakları  [İşlem Basamakları] Tıklayınız...

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.