BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Akademik Destek Uygulaması Okul Sorumluları toplantısı gerçekleştirildi

EBA Akademik Destek Uygulaması Okul Sorumluları toplantısı gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren ile ortaöğretim kurumlarında görev yapan ve EBA Akademik Destek Uygulaması Okul Sorumlusu olarak görevlendirilen öğretmenlerimizin katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren; Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) İlçe Yürütme Kurulunda alınan kararlar gereğince ortaöğretim kurumlarımızda 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin kullanımına sunulan EBA Akademik Destek Uygulamasının etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerin düzenli yürütülmesi amacıyla ortaöğretim kurumlarımızda görev yapan öğretmenlerimizden EBA Akademik Destek Uygulaması Okul Sorumluları belirledik. Öğretmenlerimizin desteği ile İlçemiz genelinde EBA Akademik Destek Uygulamasının etkin kullanımı konusunda çalışmalar yürütülecektir. Okullarımızda EBA Akademik Destek Uygulamasının etkin bir şekilde kullanılması amacıyla öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik düzenlenen tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecek, uygulamanın tanıtımı amacıyla afiş, broşür, bilgilendirme panoları hazırlanacak, kurum web sitelerinde haber ve duyurular yayınlanacak, kurumsal sosyal medya hesaplarından ve veli iletişim gruplarından EBA Akademik Destek Uygulaması tanıtım görselleri paylaşılacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığımızın dijital eğitim platformu EBA'da, 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz için EBA Akademik Destek programı; yeni nesil sorularla onlarca kaynak kitap barındıran, öğrencilerimizin ihtiyacına yönelik akıllı yönlendirme yapan bir sistemdir. EBA Akademik Destek ile öğrencilerimizin tercih listesi ve mevcut seviyesi göz önünde bulundurularak, hangi konuyu ne kadar çalışmaları gerektiğini planlayan özel bir program hazırlanmıştır. Detaylı konu anlatım videoları, örnek sorular, çözüm videoları, testler ile önceki yıllara ait üniversiteye giriş sınav soruları ve çözümlerinin her birini EBA Akademik Destek'te bulabilmek mümkündür. Öğrencilerimizin performanslarını sürekli izleyerek eksik oldukları konuları anında tespit eden ve akıllı öneri sistemi sayesinde öğrencilere özel eksik giderme listeleri ile testler öneren, onların tüm konuları baştan sona tekrar çalışmalarına gerek kalmadan, öğrencilerimizi doğrudan, ihtiyaç duyduğu en küçük bilgi parçasına götüren EBA Akademik Destek Uygulamasının etkin bir şekilde kullanılmasını çok önemsiyoruz.

Ortaöğretim kurumlarımızda 11. ve 12. sınıfta öğrenim gören tüm öğrencilerimizin bu hizmetten azami derecede istifade etmesini temenni ediyor, EBA Akademik Destek Uygulamasının tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarında görev alan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

08-03-202208-03-202208-03-2022

 

 

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.