BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

İlçemzde Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılan okullarda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı
Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nevzat İNAL başkanlığında, Fatih Projesi Eğitmeni Ramazan DURMUŞ ve İlçemiz genelinde görevlendirilen Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerinin katılımıyla FATİH Projesi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Okullarımızdaki FATİH Projesi donanımlarının mevcut durumları ile verimli kullanılmasına ilişkin bilgi paylaşımı yapıldı. Tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizce EBA´nın daha etkin kullanılması amacıyla okullarımızda uygulanacak faaliyetler belirlendi. Tüm BT Rehber Öğretmenlerimizce öğretmenlerimize 10GB kullanım alanı sunan EBA Dosya uygulamasının kullanılması, EBA Haber´de okullarımızda yapılan etkinliklerin düzenli olarak yayınlanması, EBA Ders içeriklerine tüm öğrencilerimizin erişebilmesi için kurumlarımızda gerekli imkânların sağlanması, EBA Derste yeterli materyal bulunmayan branşlarda öğretmenlerimizin EBA Ders üzerinden dosyalarım uygulaması ile materyal paylaşımı konularında rehberlik edilmesi kararlaştırıldı. Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmış ancak BT Rehber görevlendirmesi olmayan okulların sorumlulukları paylaşıldı.

Şube Müdürümüz Nevzat İNAL;" Bizim amacımız kesinlikle okulları yarıştırmak değil, okullarımız özellikle EBA kullanımında ve FATİH Projesi kapsamında kullanılan donanımların daha etkin kullanılmasında titizlikle çalışıyor. BT Rehber öğretmenlerimiz sorumlu oldukları okullarda EBA kullanımını %1 dahi artırsa bizim için bir başarıdır. Hedefimiz her zaman bir adım daha ileriye gitmek, bunun sonucunda da akademik başarılara katkı sağlamak olmalı" dedi.

13-02-201713-02-201713-02-201713-02-201713-02-201713-02-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.