BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri toplantısı yapıldı

Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri toplantısı yapıldı

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarda görevlendirilen FATİH Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri ile Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Yücel Korkmaz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tasarım ve Beceri Atölyesinde yapılan toplantıya 23 BT Rehber Öğretmeni katıldı.

Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Yücel Korkmaz, BT Rehber öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları çerçevesinde daha etkin ve verimli çalışmalar yürütebilmesi için yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda öğretmenlerden bilgi aldı. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda 1023 derslikte kurulumu yapılan Etkileşimli Tahtaların sürekli işler vaziyette tutulması ve etkin kullanılmasının BT Rehber öğretmenlerinin sorumluluğunda olduğunu ifade ettti. Öğrenme Öğretme Süreçlerinde Teknoloji Entegrasyonu, Eğitimde Teknolojilerin Geleceği, Eğitimde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik, Bilişim Teknolojileri ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı konularında öğretmen, öğrenci ve veli bilgilendirme seminerlerinin düzenlenmesi konusunda BT Rehber Öğretmenleri bilgilendirildi. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Portalının daha etkin kullanılması için yürütülecek çalışmalar ile öğrencilerin milli ve yerli teknoloji üretimi konusunda küçük yaşlardan itibaren farkındalığının artırılması ve ilgili, yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi konularında destek olabilecek çalışmalar kararlaştırıldı.

27-09-201927-09-201927-09-2019

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.