BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi

Müdürlüğümüzce Okullarımızda Kan Bağışı Eğitimleri verilmesi ve sürekli kan bağışı alınması amacıyla Altıeylül Kan Bağışında Yarışıyor Kampanyası başlatıldı
Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi

Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Balıkesir Kan Bağış Merkezi tarafından koordine edilen Gönüllü Kan Bağışçısı Eğitimi ve Kazanım faaliyetleri kapsamında "Altıeylül Kan Bağışında Yarışıyor" kan bağışı kampanyası başlatılmıştır.

Yarış Ortaokulunda 17 Kasım 2016 tarihinde saat 10:00 ve 15:00 olmak üzere iki oturum halinde öğretmen ve velilerimize kan bağışı eğitimi verilecektir. Aynı gün saat 10:00-17:00 saatleri arasında Yarış Ortaokulunda kan bağışları alınacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK; "Tüm personelimizi, öğrenci velilerimizi ve değerli Altıeylül halkını düzenli kan bağışına davet ediyorum. Kan bağışı yaparak yaşama değer veren ve bu konuda çevresine örnek olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Öğrencilerimizde gönüllü ve düzenli kan bağışına yönelik farkındalığın artırılması çerçevesinde Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarımızda Kan Bağışı Kulüpleri kurulmuştur. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Yarış Ortaokulunda başlatılan Gönüllü Kan Bağışçısı Eğitimleri ve kan bağışı alımları okul Kan Bağışı kulüpleri ile tüm okullarımızda yaygınlaştırılacaktır. 

Bağışlanan bir ünite kanla 1 değil, tam olarak üç kişinin hayatını kurtarmış olursunuz. Kan bağışı sadece 15 dakika sürer. Başkalarının hayatını önemseyen ve onların hayatının kurtarılması için gönüllü ve bilinçli olarak kanını bağışlayan ve bunu düzenli olarak yapan herkes "Güvenli Kan Bağışçısı"dır.

GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI OLUN 

GÖNÜLLERDE YAŞAYIN

14-11-2016

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.