BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Çocuk Oyunları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Geleneksel Çocuk Oyunları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Geçmişten günümüze aktarılan değerlerin ve geleneklerin bir parçası olan Geleneksel Çocuk Oyunlarının İl Birinciliği Ödül Töreni gerçekleştirildi. 

Çocuklarımızın geleneksel oyunları yaşatmaları ve kültürel değerleri öğrenmeleri açısından büyük bir önem taşıyan ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayıp günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmalarla devam etti.

Yarış Ortaokulu öğrencilerimizin özveri ile hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisi, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Programın devamında, ilkokul ve ortaokul düzeyinde toplam 54 bin öğrencimizin katıldığı yarışmaların detayları paylaşıldı.

Öğrencilerimiz, okullarında birinci olduktan sonra ilçelerinde yarışarak ilçe birincisi olan okullarımız il genelinde yapılan yarışmalara katıldı. Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca ve Kaleli Yakantop gibi geleneksel oyunlarda derece elde eden öğrencilerimiz büyük bir başarı gösterdi.

Geleneksel çocuk oyunlarının ilçelerimizde öğrenilip oynanması, çocuklar arasında iletişimi ve iş birliğini teşvik ederek çocuklarımızın birbirlerini tanımalarına, birlikte zaman geçirmelerine ve ortak bir amaca yönelik çaba göstermelerine olanak tanıdı. 

Çocuklar arasındaki dostluk bağlarını güçlendirerek toplumsal uyumu artıran geleneksel çocuk oyunlarının temsili gösterilerinin ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi. 

07-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-2024

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.