BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelişen Teknolojiye Uyumlu, İstihdam ve Yüksek Öğretime Yönelik Eğitim

Gelişen Teknolojiye Uyumlu, İstihdam ve Yüksek Öğretime Yönelik Eğitim

Organize Sanayi Bölgesinde yer alan okul, 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibarıyla proje okulu olarak hizmet vermektedir.

Öğrencilerin %10 'u başarılarına bağlı olarak burs almaktadır.

Mesleki Eğitim Atelye binası son teknolojilerle donatılmış olup 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla kullanılmaya başlanmıştır.

100 kişilik pansiyon binası tamamlanmış olup 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibarıyla hizmet verecektir.

Organize Sanayi Müdürlüğü tarafından da desteklenen okul, gelişen teknolojiye uyumlu, istihdam ve yüksek öğretime yönelik eğitim öğretim hizmeti sunmaktadır.

 

MEVCUT ALANLAR:

YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ ALANI      

Globalleşen dünyamızda ve hızla gelişen ülkemizde sürdürülebilir enerji kavramının temel bileşenlerini, enerjinin verimli ve etkin kullanımı ile yenilenebilir enerjileri yakından tanımak oluşturmaktadır.

Günümüz dünyasında bugünün ihtiyaçlarını karşılamada en önemli etkenlerin başında Yenilenebilir Enerji kaynaklarının kullanımı, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi gelmektedir. 

Meteorolojik, mekanik, elektronik ve yazılım bilimleri kullanılarak elektrik enerjisinin üretilmesi ve endüstriyel kullanım uygulamalarını gerçekleştirecek kalifiye eleman yetiştirmektir. 

 

ULAŞTIRMA HİZMETLERİ ALANI

Lojistik dalı ve Sivil Havacılık Dalı olmak üzere iki dala ayrılır.

Ürün veya hizmetlerin hedef pazarlara, daha ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasını, Uçuş Harekatı yönetimi, Sivil hava ulaştırma ve Havacılık yönetimi konularını içermektedir. Lojistik siparişlerin alımından mal bedellerinin tahsiline, gümrük ve transit geçiş evraklarının hazırlanmasından depolamaya ve tüm iş süreçlerinin hizmet ile entegrasyonuna kadar çok geniş boyutlara ulaşmıştır.

 

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI

Endüstride otomatik üretim yapan makinelerin bakımı, onarımı, programlanması ve temel olarak imalatı, otomasyon sistemlerinin ağ yapılarını kullanarak üretimin ölçümü, izlenmesi ve denetlenmesi için donanım ve yazılım işlemlerini yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Robot teknolojisinin her alanında yaygın şekilde kullanılmasıdır.

Ürün tasarımı, Üretim sürecini gözlemleme, Modelleme ve kontrolü,

Akıllı kontrol ve sistem dinamiği, Hareketli robot sistemleri,

Mikro sistem tasarım ve uygulamaları, Endüstriyel kontrol tasarımı,

Otomotiv ve tekstil sektörü, Robotik sistemler, güç elektroniği, algılayıcılar,

Savunma sanayi, Görüntü işleme,

Yapay sinir ağları, Yapay zeka ve sanal gerçeklik konularında teori ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

23-03-202123-03-202123-03-202123-03-2021

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.