BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜLEN GÖZLER MUTLULUK KAYNAĞIMIZ OLDU

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Altıeylül Kaymakamı Sayın Dr. Oktay KAYA, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yakup YILDIZ, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK ile birlikte Macarlar Ortaokulunu ziyaret etti.
GÜLEN GÖZLER MUTLULUK KAYNAĞIMIZ OLDU

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Altıeylül Kaymakamı Sayın Dr. Oktay KAYA, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yakup YILDIZ, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK ile birlikte Macarlar Ortaokulunu ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Vali Ersin Yazıcı´yı karşılarında gören öğrenciler kısa bir şaşkınlık geçirdikten sonra merak ettikleri her şeyi sormaya başladı. Öğrencilere bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulunan Yazıcı, köy kahvesinde de vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Her fırsatta eğitime büyük önem verdiğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı,  (BENGİ) Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi´ni hayata geçirerek eğitime artı değer katmaya devam ediyor.

Vali Ersin Yazıcı, 23 aydır süren proje kapsamında her hafta 2 okul ziyaret edip çeşitli etkinliklere bizzat katılıyor. Kısa adı BENGİ olan Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi kapsamında Altıeylül Macarlar Ortaokulunu ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı,  öğrenciler ile kitap okudu. Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına, günlük hayatından valilik görevine kadar pek çok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

Vali Yazıcı, okul ziyaretleri sırasında öğrencilerin gülen gözlerinin mutluluk kaynakları olduğunu söyledi.

Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, "Kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşmanıza herhangi bir engel göremiyorum." diyerek tavsiyelerde bulundu.

ÖĞRENCİLERDEN OKUMA SÖZÜ ALDI

Vali Yazıcı, öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Pek çok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı,

"Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. Cesurca hayal kurun. Elbette engeller çıkacak. Yolunuzdan dönmeyin. Sabırlı olun." şeklinde konuştu. Öğrencilere kitap okumanın öneminden de bahseden Vali Yazıcı, onlarla hep bir ağızdan "En iyi dost kitaptır" diyerek her zaman kitap okumaları sözünü aldı.

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMELİYİZ

Vali Yazıcı, öğrencilerle sohbetin ardından okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir süre görüşerek BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi. Okullardaki başarının arttığını, bu artışın çocukların geleceğini de önemli yönde etkileyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Yarının büyükleri olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekmektedir. Tabii ki çocuklarımızı sadece eğitim ve öğretim alanında değil, kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri, bilgi ve becerileri doğrultusunda sanat, spor ve birçok alanda da kendilerini geliştirmeleri için de önayak olmamız gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamış oluruz. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe gelecek adına mutlu oluyorum. " dedi.

HER BİR ÇOCUĞUMUZ BİZİM İÇİN BİR DEĞER VE ZENGİNLİKTİR

Bir toplumun geleceği olan gençlere değer vermek gerektiğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Her bir çocuğumuz bizim için bir değer ve zenginliktir. Eğitim bir birey ve insanı değerli hale taşır, onu bir değer haline getirir. Şu anda çağımızda modern toplumların en çok önem verdiği eğitim, değerler eğitimidir. Değerler eğitimi olmadan diğer eğitimlerin bir kıymeti yoktur. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştireceğiz. Eğitim çok önemlidir, ama değerler eğitimi daha önemlidir." dedi.

GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYEBİLECEĞİZ

Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, Değerler Eğitimi´nin sadece bir branştaki öğretmenin görevi olmadığının altını çizdi. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmesi gerektiğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli." ifadelerini kullandı.

28-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-2018

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.