BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Haydi Sende Oku” Projesi İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Altıeylül Belediyesi ile Müdürlüğümüz arasında “Haydi Sen De Oku” yarışması işbirliği protokolü imzalandı.  
“Haydi Sende Oku” Projesi İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

İlçemizde bulunan tüm resmi ve özel ortaokullarda öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinin iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemek, toplumsal duyarlılık ile yorumlama bilgi ve becerisi kazandırmak, bu yolla öğrencilerin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip, yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Haydi Sen De Oku” ortak hizmet projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Altıeylül Belediye Başkanı Sayın Hasan AVCI; Çocuklarımıza yapılan yatırım, kesinlikle bu milletin, bu memleketin geleceğine yapılan yatırımdır. Yarın biz yaşlandığımızda, bizim yerimize geçecek olan çocuklarımız, bu millete bu memlekete, çok güzel hizmetlerde bulunacaklar. Bu nedenle, çocuklarımızın çok iyi yetişmesi gerekiyor. Çocuklarımızın yetişmesi noktasında, devletimizin, milli eğitim müdürlüklerimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı hizmetler var. Bizde; öğrencilerimizin kendini yetiştirebilmesi için, geliştirebilmesi için, okullarımızın ihtiyaçlarının giderilebilmesi için, çalışmalarımızı arttırarak devam edebilme gayreti içerisindeyiz dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik; ‘Altıeylül Belediyesi ile imzaladığımız bu protokol, BENGİ projesi kapsamında yürüttüğümüz çalışmalara büyük ölçüde katkı sağlayacak. Bu nedenle Altıeylül Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. İnsana yapılan yatırımdan daha güzel bir şey yoktur. Bu birlikteliğimizi daha üst noktalara taşıyarak, çocuklarımızı geleceğe çok daha iyi hazırlayacağız dedi.

İmzalanan protokolle 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 2. kanaat döneminde ilçemizde bulunan her ortaokuldan en fazla kitap okuyan öğrenciler belirlenerek birinci olan öğrencilere Altıeylül Belediyesince bisiklet hediye edilecektir.

 

24-01-201824-01-2018

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.