BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Eğitimi Anketi

STEM Eğitimi Anketi

Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli disiplinler arası eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde, 30 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. 

 Scientix Projesi kapsamında Avrupa ülkelerinde ortaöğretim kurumlarında çalışan (10 ila 19 yaş arası öğrencilerin bulunduğu ortaokullar, liseler ya da mesleki ve teknik liselerde) fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) öğretmenlerine yönelik öğretmenlerin öğretim yaptıkları sınıflarındaki STEM eğitimi uygulamaları hakkında bilgi toplamayı amaçlayan "STEM Eğitimi Uygulamaları Anketi" hazırlanmıştır. Anket özellikle; öğretmenlerin  STEM eğitiminde uyguladıkları pedagojik yaklaşımlarının, STEM eğitimininde kullandıkları materyal ve kaynak türlerinin, öğretim süreçlerinde kullandıkları bilişim teknolojilerinin (ICT) ve hizmetiçi eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesini amaçlamaktadır. 

Scientix Portalının http://bit.ly/stemanket web sayfasına öğretmenlerimiz tarafından giriş yapılarak 18 Temmuz 2018 tarihine kadar Türkçe´si de yayınlanan "STEM Eğitimi Uygulamaları Anketi"ne ulaşılabilecektir. Bu sebeple, Scientix Projesi "STEM Eğitimi Uygulamaları Anketi"nin Müdürlüğümüze bağlı ortaokullar, liseler ya da mesleki ve teknik liselerde görev yapan fen, teknoloji, mühendislik, matematik, vb. ders alanlarındaki öğretmenlerimiz tarafından cevaplandırılması gerekmektedir.

 

 

STEM Eğitimi Anketi´ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.surveymonkey.com/r/TI-STEM-TR

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.