BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN DİJİTAL PLATFORMLARLA TERCİH DANIŞMANLIĞI DESTEĞİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının LGS yerleştirmeleri için tercih danışmanlığı hizmeti başladı.
LGS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN DİJİTAL PLATFORMLARLA TERCİH DANIŞMANLIĞI DESTEĞİ BAŞLIYOR

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezî sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak öğrencilerimiz için bugünden itibaren Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden çevrim içi tercih danışmanlığı hizmeti başlatılmıştır. Bu hizmetten öğrencilerimiz ve velilerimiz canlı sınıfların yapıldığı dijital platformu kullanarak faydalanabileceklerdir. Merkezî sınav, yerel yerleştirme ya da pansiyonlu okullar arasından hangi liseyi tercih edeceğine dair soruları bulunan aileler ve öğrencilerimiz rehber öğretmenlerimiz ile 20-29 Temmuz tarihleri arasında EBA üzerinden çevrimiçi sınıf ortamında görüşerek destek alabileceklerdir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik; İlçemizde rehber öğretmenlerimizin EBA üzerinden çevrimiçi sınıf ortamında sunacakları tercih danışmanlığı hizmeti ile öğrencilerin ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda en uygun üst öğretim kurumlarına yerleşmelerine katkı vermeyi amaçlıyoruz. Tüm öğrencilerimizin bu hizmetten en etkin bir şekilde faydalanması için gerekli planlamalar yapıldı. Okul Müdürlerimiz öğrencilerimizi ve velileri bu konuda sürekli olarak telefonla bilgilendiriyor. İnternet erişim imkanı bulunmayan velilerimiz için Rehberlik Araştırma Merkezimizde kurulan tercih danışmanlığı birimleri tarafından tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tüm öğrencilerimizin ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda arzu ettikleri kurumlara yerleştirilmesini temenni ediyorum. Okul idarelerimize, rehber öğretmenlerimize bu konuda gösterdikleri gayretli ve fedakar çalışmaları için teşekkür ediyorum dedi.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.