BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in Mesleki Çalışma Dönemi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in Mesleki Çalışma Dönemi Mesajı

Değerli meslektaşlarım; tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle, 16 Mart 2020 tarihinden itibaren uzak kaldığımız eğitim yuvalarımıza 5 aylık bir aradan sonra kavuşmuş olacağız. Ancak; kurumlarımıza kavuşmanın sevinci ile birlikte öğrencilerimize kavuşamamanın üzüntüsünü de birlikte yaşayacağız. İnşaallah şartlar el verirse Bakanlığımızın belirlediği 21 Eylül 2020 tarihinde de öğrencilerimize kavuşacağız.

Bu 5 aylık süre zarfında öğretmensiz ve öğrencisiz bir eğitim kurumunun bizler açısından ne kadar üzüntü verici olduğunu müşahede ettik.  Elimizden birşeyin gelmediği, bizden kaynaklanmayan bu zorlu süreçte, gecesini gündüzüne katıp her türlü zor şartlar altında imkansızlıkları da zorlayarak öğrencisine uzaktan eğitim yoluyla bir şeyler aktarma gayretinde olan, aynı zamanda İçişleri Bakanlığı tarafından ilçelerimizde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alan, mesai kavramı gözetmeksizin yaşlılarımıza, hastalarımıza ihtiyaçlarını yerinde ulaştırma gayretinde olan meslektaşları mı da görünce eğitim ordusunun bir neferi olmaktan çok büyük onur ve gurur duydum.

Değerli meslektaşlarım; bu zorlu süreçte yarın başlayacağımız mesleki çalışma döneminde, sizlerden istirhamım; 31 Ağustos tarihi itibarıyla uzaktan eğitim çalışmalarına odaklanmanızı ve bu süreçte öğrencilerimize nasıl daha faydalı olabilmenin yollarını, okullarımızda zümrelerimiz ile birlikte istişare etmenizi istirham ediyorum. Bizler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu zor şartlar altında sizlerin her türlü sıkıntılarınızda yanınızda olacağımızın teminatını veriyoruz.

İnşaallah hep birlikte el ele, omuz omuza vererek ve hiçbir ayrım gözetmeksizin birlik ve beraberliğimizi ön plana çıkarıp, birbirimize gerçekten gönülden destek verip, güzel ülkemizin güzel çocuklarına en kaliteli eğitim hizmetini vererek bu zorlu süreci hep birlikte açacağımızdan en ufak bir endişem yoktur. Biz, bize düşenin en iyisini yapma gayreti içerisinde olalım, gerisi teferruattır. Bu duygu ve düşüncelerle yarın başlayacak olan mesleki çalışma dönemi programının ve akabinde başlayacak uzaktan eğitim programının hepimiz için, özellikle de geleceğimizin teminatı yavrularımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

İbrahim ÇELİK       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.