BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde mutasyonlu virüsün yayılımını azaltıcı tedbirler

İlimizde mutasyonlu virüsün yayılımını azaltıcı tedbirler

Değerli Velilerimiz,

İlimizde salgın hastalık mutasyonlu virüsün çoğalması nedeniyle yayılımını hızlı şekilde arttırmış bulunmaktadır. Mutasyonlu virüsün en önemli özelliği çok daha hızlı yayılması ve daha fazla kişiye bulaşmasıdır. Yapılan tespitlere göre hastalık en çok ev ortamlarında bulaşmaktadır. Akraba, komşu, arkadaş ziyareti, gün düzenlenmesi, mevlit okutulması, toplu yemek, doğum günü kutlaması yapılması gibi buluşma ve etkinliklerin hastalığın en büyük yayılma nedenleri olduğu görülmektedir.

Siz Değerli Velilerimizden salgınla mücadele konusunda destek bekliyoruz. İçinde bulunduğumuz durumun ciddiyetini ve hastalığın yayılmasında ev ziyaretlerinin ve toplu etkinliklerin rol aldığının farkında olmanızı ve bu konuda tedbirlerinizi artırmanızı rica ediyoruz. Öğrencilerimizin de bu konuda duyarlılık kazanması ve ev ziyaretlerine son vermesi büyük önem taşımaktadır.

Destekleriniz için teşekkür ediyor, okullarımızda çok sıkı şekilde uygulanan Pandemi tedbirlerinin aynı şekilde ev ortamında da hassasiyetle uygulanmasını rica ediyoruz.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.