BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Belediyesi 'Çocuk Üniversitesi' Kuruyor

Altıeylül Belediyesi 'Çocuk Üniversitesi' Kuruyor

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, Altıeylül Belediye Başkanı Sayın Hasan Avcı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Altıeylül Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından kurulacak ve yürütülecek olan Çocuk Üniversitesi kapsamında yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Altıeylül Belediyesi bünyesinde, ilçemiz sınırları içerisinde eğitim gören çocuklarımıza ve gençlerimize Altıeylül Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak Altıeylül Belediyesi Gelişim Merkezleri "ALGEM" çatısı altında eğitim ve gençlik çalışmaları yürütülmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim, kültür, sanat, edebiyat ve spor alanlarındaki bilgilere, yeniliklere ve hedeflere daha kolay bir şekilde, huzurlu ve güvenli ortamlarda ulaşmaları, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, ailesine, topluma ve insanlığa faydalı, azimli ve cesur bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla hizmet veren ALGEM çatısı altında başta İlçe Milli Eğitim Müdürülüğümüze bağlı resmi/özel okullarda öğrenim gören tüm öğrencilerimiz olmak üzere İlimiz genelindeki tüm öğrencilerimizin faydalanacağı Çocuk Üniversitesi kurulacaktır.

Çocuk Üniversitesinde çocuklarımızın kendilerini tanımalarını, bilgi ve becerilerini geliştirmelerini, zararlı ortamlardan uzak durmalarını, kendilerine, ailelerine, milletimize ve insanlığa faydalı bireyler olmalarını sağlamak, ayıca yeni Türkiye yolunda; milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, düşünen, üreten, tarihini ve medeniyetini tanıyan, yaşadığı çağın farkında olan ve gelecek ufkuna sahip öncü bir nesil yetiştirmek amacıyla etkinlikler, kurslar, sosyal ve kültürel faaliyetler yürütülecektir.

Altıeylül Belediye Başkanı Sayın Hasan Avcı "Altıeylül Belediyesi olarak en çok protokol imzaladığımız müdürlük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzdür. İlçemizdeki eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, zenginleştirilmesi adına öğretmen ve öğrencilerimize destek olacak, örnek olacak bir çalışma başlattık. Arkadaşlarımız bu konuda ülkemizdeki en etkili ve verimli çalışmaları yürüten Üsküdar Belediyesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Biz de Altıeylül olarak, özellikle Milli Eğitim Camiası açısından, Balıkesir'in bir numarası olmak için çocuklarımıza, gençlerimizin kişisel gelişimlerine, yeteneklerini geliştirmelerine büyük katkı sunacak Çocuk Üniversitesini ilçemize, Balıkesir'imize kazandıracağız. Biz bu konuda Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak nitelikli, üretken nesiller yetiştirilmesi adına üzerimize düşenin fazlasını yerine getireceğiz." dedi.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.