BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004 Proje açılış töreni gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4004 Proje açılış töreni gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından desteklenen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iştirakçi olarak yer aldığı TOPRAKTAN BİLİME TEKNOLOJİ ve İNSAN projesi açılış programı Burhaniye Kaymakamı Sayın İlyas MEMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Özbek,  Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer BEZİRGAN ile akademisyen ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu projede Balıkesir ilindeki meslek liselerinde görev yapan matematik ve fen bilimleri alan öğretmenlerinin sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları ve Entüstri 4.0 hakkında bilgi sahibi olması ve akıllı sera modeli tasarlama konusunda teknolojik yeterlik kazanması amaçlanmaktadır. Bu projeye katılan öğretmenler Kazdağları ve çevresindeki ekolojik sistem ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi olacak ve akıllı seraların teknolojik kurulumu ve çalıştırılması konularında beceri kazanacaktır. Proje kapsamında doğa ile bağımızı güçlendirecek psikoloji, sağlık ve sanat temelli etkinlere de yer verilecektir.

Proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan 100 proje arasında yer almış olup Balıkesir ilindeki meslek liselerinde görev yapan matematik ve fen bilimleri alanından 30 öğretmen proje eğitimlerine katılacaktır.

TOPRAKTAN BİLİME TEKNOLOJİ ve İNSAN Projesi ile yürütülecek temel çalışmalar

Kazdağları ve Çevresindeki Ekolojik Sistem ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları: Kazadağları'ndaki Ekosistem ve Ekolojisini, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını ve Jeotermal Seraları Yakından Incelemek Için Gezi ve Gözlem Çalışmaları.

Sürdürülebilirlik için Kullanılabilecek Teknolojik (Akıllı) Araçlar: Sürdürülebilir Tarım ve Permakültür Uygulamalarının Incelenmesi, Akıllı Tarım Araçlarının Incelenmesi, Geri Dönüşüm 'Kompost', Akıllı Sera Kurulumuna Yönelik STEAM Atölyeleri.

Doğa ile Bağımızı Güçlendirecek Psikoloji, Sağlık ve Sanat: Bilinçli Farkındalık, Gez-Topla-Tasarla, Yaratıcı Yazarlık Atölyeleri ve Doğadaki Matematik Etkinlikleri.

 

20-09-202120-09-202120-09-202120-09-202120-09-202120-09-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.