BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz CodeWeek 2023 Sertifikalarını aldı

Öğrencilerimiz CodeWeek 2023 Sertifikalarını aldı

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleşen Kodlama Haftası (CodeWeek) Kutlamaları, öğretmen ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 

İlçemizde Macarlar Ortaokulunda öğrencilerimiz CodeWeek sertifikalarını alarak büyük sevinç yaşadı. Altıeylül Fen Lisesinde öğrencilerimiz matematik teoremlerini programlarla simüle etti. Sevim ve Habil Say Gençlik Merkezinde 24 öğretmenimiz 1045 öğrencimizle kodlama uygulamaları yapıldı. Kadriye Kemal Gürel İlkokulunda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenimiz eşliğinde kodlama etkinliklerini eğlenerek öğrenme çalışmaları yapıldı. Fahri Kiraz MTAL'de Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerimiz kodlama etkinlikleri gerçekleştirdi. Birçok okulumuzda kodlama etkinlikleri düzenlendi.  

Çocukların kodlama becerisini desteklemek için Avrupa çapında Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Code Week- Kod Haftası etkinliği, Türkiye dâhil 70'in üzerinde ülkede aktif olarak uygulanmakta. Balıkesir genelinde 157 farklı etkinlik gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, en çok etkinlik düzenleyen iller arasında yer aldı. 

Eğitimde yenilikçi uygulamaları destekleyen ve kodlama eğitiminin önemine inanan öğretmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen faaliyetlere; okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim olmak üzere her kademeden öğrenciler yer alıyor. Yüz yüze ve çevrim içi düzenlenen etkinliklere, robot teknolojiler, 3D Yazıcı, Yapay Zeka, Artırılmış gerçeklik gibi birbirinden farklı 19 tema yer alıyor. Bu sayede öğrenciler kodlama ile tanışıyor ve kodlama becerilerini geliştiriyor.  

Farklı branşlardan öğretmenlerinde katılabildiği etkinliklerde, her yaş grubundan öğrenci için birçok etkinlik yapılırken, Balıkesir genelindeki 2023 yılının teması "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kodlayalım" olarak belirlendi. İl genelinde gerçekleştirilen etkinliklerde "balikesirmem" mükemmeliyetçilik koduyla 157 etkinlik gerçekleştirilirken, kodlama ile öğrenciler için analitik düşünme, sistematik düşünebilme ve problem çözme gibi birçok beceriyi öğrencilerle buluşturuyor.  

Öğrencilerinin kodlama becerilerini geliştirmek, farkındalığı artırmak, birlikte çalışmayı teşvik etmek ve kodlama kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla etkinlik üreten öğretmenlerimiz, sadece kendi okulları ve öğrencileriyle değil; Kod Haftası'na dâhil olan her katılımcıyla etkinlik geliştirerek hem Türkiye genelinde hem de Avrupa başta olmak üzere yurt dışındaki katılımcılarla da etkileşim kurabiliyor.

 

  07-11-202307-11-202307-11-202307-11-202307-11-202307-11-2023

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.