BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İBRAHİM ÇELİK'İN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İBRAHİM ÇELİK'İN

Engeli olan ya da olmayan tüm bireyler, içerisinde yaşadığımız toplumsal hayatın bir parçasıdır. "İnsan" merkezli bir kültür ve medeniyete sahip olan bizler, hayata bu bilinçle yaklaşmalı ve oluşabilecek herhangi bir ayrımcılığa asla imkân tanımamalıyız.

"Engel" olarak nitelenen durumlarla birlikte yaşamak zorunda olan bireylerimizin, sosyal hayata etkin bir şekilde katılımlarını sağlamak, hiçbir negatif ayrımcılığa uğramadan, engellerin ortadan kaldırıldığı bir anlayışla hak ve sorumluluklarının farkında birer vatandaş olmalarına katkı sunmak, en önemli görevlerimizden biridir.

Nitekim engelli kardeşlerimiz, kendilerine gerekli imkân ve fırsatlar tanındığında çok büyük başarıların altına imza atabilmektedirler; her geçen gün hem ülkemizde hem de dünyanın farklı coğrafyalarında bu başarılara yeni örnekler bulmak mümkündür. Yeter ki onlara güvenimiz tam olsun; o vakit pek çok konuda "engel tanımadıkları" görülmektedir.

Gerek gönül coğrafyamızda gerekse dünya coğrafyasında huzur ve barışın çok daha etkili olduğu bir hayat, engelli kardeşlerimizle el ele verilerek inşa edilecek bir dünyada yaşanacaktır.  

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda gerekli farkındalığın oluşturulması noktasında çok önemli gördüğümüzü ifade ediyor, engeli olan ya da olmayan insanlık ailesinin bütün fertlerine sağlık ve huzur dolu bir hayat diliyorum.

 

İbrahim ÇELİK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.