BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce millî kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile Türk milletini yüceltme ülküsünün de ihtişamlı ve mukaddes bir hatırasıdır. Bu açıdan Çanakkale Savaşları yalnızca bir askerî başarı değil, izzetinefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş destanıdır. Çanakkale Savaşları, sıradan bir askerî müdahale ve mücadele değil,  Anadolu'ya da yönelmiş olan tehdidin sabır sınırlarını zorladığı yıllarda, büyük Türk milletinin gösterdiği yüksek fedakârlığın ve kahramanlığın abidesi olmuştur.

Yüksek vatan sevgisi, millet aşkı ve bağımsızlık heyecanının zirveye ulaşarak şehitlikle taçlandırıldığı bu savaşlar ile aziz milletimiz, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı için, inancın, azmin, dirayetin ve direnişin zaferini kazanmıştır. Bu millî uyanış, etkilerini dalga dalga göstermiş; ilerleyen senelerde Türk milletinin şahlanışına kaynaklık ederek Anadolu topraklarında düşmana karşı verilecek olan Millî Mücadele'nin ve akabinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş meşalesini ateşlemiştir.

Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin vatanı ve değerleri uğruna şanlı bir inanç ve direnişle tarihin en büyük kahramanlık destanlarından birini yazdığı, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kutsal vatan topraklarımızı canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Çetin Keren
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.